Less is more? Nie w mieszkaniach!

Rosnąca konsumpcja oraz dostępność dóbr i idące za nimi zanieczyszczenie środowiska oraz przesyt, sprawiły że minimalizm stał się modnym stylem życia. Czy także w mieszkaniach mniej znaczy więcej?

Najszersza oferta na rynku deweloperskim znajduje się w segmencie popularnym, w którym minimalizm podyktowany jest ceną – niewielkie metraże i pomieszczenia, mała przestrzeń dodatkowa czy wykończenie na podstawowym poziomie. Jednak wymagania klientów ewoluują, a świadomość swoich potrzeb rośnie – czy klient, który szuka czegoś więcej, ma szanse znaleźć to na rynku mieszkaniowym?

Dobrze zaplanowana przestrzeń nawet w małym mieszkaniu i poprawnie przygotowana inwestycja nie wystarczą, by odnieść sukces i budować renomę firmy. Wie o tym deweloper Adatex, który swoje inwestycje trzyma z dala od nurtu „less is more”.

„Nasze mieszkania są odpowiedzią na wymagania klientów – zamknięte i monitorowane osiedla z kontrolą dostępu pozwalają na pełne poczucie bezpieczeństwa, a to przecież jedna z kluczowych potrzeb. Staramy się dostarczyć jak najwięcej rozwiązań, które zapewniają komfort – parkingi podziemne i duże miejsca postojowe, place zabaw i zielona przestrzeń przeznaczona na rekreację dla mieszkańców, czy duże balkony i tarasy zapewniające prywatność, mają realny wpływ na wygodę mieszkania”.

Znalazłem mieszkanie, znalazłem dom. Znalazłem serwis, na którym są. 

 

Oferta Adatex opiera się na najlepszych lokalizacjach na Śląsku i Zagłębiu – inwestycje mieszkaniowe realizowane są tutaj w aż 7 miastach. „Lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o komforcie życia, dlatego szukamy naprawdę wyjątkowych gruntów. Klienci doceniają bliskość przyrody i terenów zielonych, dlatego w Siemianowicach Śląskich budujemy tuż przy Parku Górnik. Nie tylko zrewitalizujemy dotychczas szpecące okolicę nieużytki, ale też odrestaurujemy historyczny, ceglany budynek, który będzie pełnił funkcję rowerowni dla mieszkańców”.

Adatexowi udało się odwrócić panujący na rynku trend – teraz to firma z województwa śląskiego szuka potencjału na Mazowszu. Odważna decyzja i milowy krok w rozwoju firmy to projekt Osiedla Zielona Podkowa w podwarszawskich Otrębusach: „Jesteśmy pozytywnie nastawieni, ponieważ mieszkania powstają tuż przy stacji WKD, co gwarantuje wygodny i szybki dojazd do stolicy, a tego zaraz obok ciszy i spokoju szukają klienci”.

Doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych pozwoliło firmie na nietypowe podejście i  realizację Osiedla Nowa Dąbrowa, która wpadnie w oko klientom wymagającym nie tylko dużej przestrzeni, niepowtarzalnego widoku, ale też czegoś ekstra: „Przygotowaliśmy apartament o powierzchni ponad 220 m2 z możliwością stworzenia prywatnej sauny i basenu. Takiego standardu próżno szukać na rynku pierwotnym”.

Pojawienie się w 2013 na rynku Newconnect oraz coraz większa rozpoznawalność na rynku zwiastują, że w przyszłości możemy spodziewać się nowości od dewelopera Adatex. W planach są kolejne projekty deweloperskie i wejście na nowe rynki lokalne.