Kto nie ryzykuje, ten nie... wygrywa zamku! Wygraj w loterii położony w Szkocji Orchardton Castle

Wystarczy 5 funtów by wziąć udział w losowaniu zamku o wartości 2,5 miliona. Brzmi jak marzenie? Właśnie na taką ofertę można się skusić chcąc zamieszkać na szkockiej riwierze.

Obecna właścicielka zamku mogła skorzystać z pomocy doświadczonych agencji nieruchomości. Mogła wystawić ogłoszenie zupełnie prywatnie. Ale zdecydowała się na organizację loterii!

Wygraj zamek

Zamek został wybudowany w 1880 roku i zastąpił wybudowany dwie dekady wcześniej mały pałacyk. W czasie wojny posiadłość została przerobiona na szpital wojskowy. W ciągu kilkunastu lat jego przeznaczenie często się zmieniało. Był domem pracy artystów, centrum konferencyjnym oraz prywatną szkołą. 

W 2003 roku został kupiony przez Susan DeVere za zaledwie 450 tysięcy funtów, co było ceną szalenie atrakcyjną w tamtych czasach. Nowa właścicielka na remont posiadłości poświęciła milion funtów i między innymi zmodernizowała łazienki oraz zamontowała centralne ogrzewanie.

Loteria

Zasady loterii są proste. Kupując los za 5 funtów można wziąć udział w losowaniu. Jeżeli właścicielka zamku nie sprzeda narzuconej przez siebie liczby losów, szczęśliwy zwycięzca będzie jedynie współwłaścicielem posiadłości.

 

Susan DeVere planuje sprzedać 550 tysięcy losów, a losowanie ma odbyć się 21 maja 2018 roku. Pierwsze miejsce to akt własności, jednak są również nagrody pocieszenia! Za drugie miejsce wylosowany otrzyma komplet rzeźb od Dino Rosii. Pozostałych trzech uczestników otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy funtów. 

Zamek Orchardton

Posiadłość jest wyceniana na 2,5 miliona funtów. Posiada 45 luksusowych pokoi, prywatne kino z 20 miejscami oraz saunę. Całość jest położona na hektarowej działce. Susan DeVere twierdzi, że zamek jest tani w utrzymaniu. Łączny koszt ma wynosić 2-3 tysiące funtów rocznie.

Źródło: winacastle.co.uk