Kominek gazowy - nowoczesne, wygodne i stylowe źródło ogrzewania

Dokładanie drewna, kontrolowanie procesu spalania, czyszczenie paleniska z popiołu - każdy kto choć raz miał do czynienia z tradycyjnym kominkiem wie, że jego obsługa wymaga sporo czasu i energii. Idealnym rozwiązaniem dla wygodnych jest... kominek gazowy! Jest niemal bezobsługowy, można go umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu, a uruchamia się go za pomocą... pilota!

Kominek w domu daje poczucie bezpieczeństwa, przytulności i ciepła. Czas spędzony w rodzinnym gronie, romantyczna kolacja we dwoje czy jesienny wieczór z książką i kubkiem gorącej herbaty w towarzystwie kominka nie mają sobie równych! Także w okresie Świąt Bożego Narodzenia dodaje on prawdziwej magii. W połączeniu z choinką i świątecznymi ozdobami sprawia, że dom zmienia charakter na bajeczny i wyjątkowy! Czy wiesz, że nie trzeba wiele wysiłku by wprowadzić ten niezwykły nastrój do swojego domu? Istnieją kominki, które montuje się i użytkuje niezwykle łatwo i przyjemnie!

Kominek gazowy – czym różni się od tradycyjnego?

Kominki gazowe to nowoczesne urządzenia, w których nie ma konieczności składowania opału, dokładania drewna czy czyszczenia szyby. By cieszyć się wyjątkową atmosferą wystarczy... użyć pilota!

W przypadku kominków gazowych, podobnie jak tych na drewno, wyróżniamy kominki wolnostojące, narożne czy trójstronne - wszystko zależy od naszych upodobań.

Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, nie ma wytycznych dotyczących miejsca, w którym powinny być zamontowane! Nie musimy mieć więc przewodów kominowych ani specjalnych instalacji wentylacyjnych. Wystarczy źródło gazu i podłączenie kominka do przewodu powietrzno-spalinowego, który wyprowadzi powstały dym poza budynek i pobierze świeże powietrze niezbędne do spalania. Proste i wygodne, prawda? Dzięki temu możemy cieszyć się kominkiem nie tylko w salonie!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kominka gazowego?

Kupując kominek gazowy warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które będą miały wpływ na jego użytkowanie przez wiele lat.

Przede wszystkim warto zadbać o naturalny efekt ognia. Kominki marki Defro zostały wyposażone w innowacyjne palniki ze specjalnymi polanami ceramicznymi, które pozwalają stworzyć efekt do złudzenia przypominający ogień/płomień - taki jak w kominku tradycyjnym! Co więcej, ceramika o naturalnym wyglądzie palącego się drewna ułożona jest kaskadowo dzięki czemu płomień może być wysoki i przestrzenny. Istnieje też możliwość regulacji jego wielkości.

Kolejną istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Kominki od sprawdzonych, doświadczonych producentów wyposażone są w szereg czujników bezpieczeństwa. Monitorują one działanie kominka, a także odpowiadają za jego wyłączenie podczas wykrycia jakiejkolwiek usterki. Dodatkowo kominki gazowe od Defro posiadają blokadę rodzicielską oraz kontrolę zaniku płomienia.

By kominek służył przez długie lata warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Urządzenia marki Defro jako nieliczne mają obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, a palnik w technologii 3D został w całości wykonany z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali do 5 mm grubości, a automatyka gazowa stworzona przez renomowaną niemiecką markę. Kominek gazowy Defro posiada także certyfikowane podzespoły.

Estetyki dodają dedykowane, ręcznie malowane polana ceramiczne oraz możliwość wyboru spośród dużej opcji wykończeń. Linia kominków gazowych Defro Home Vital S to modele o 70 cm przeszkleniu oraz szerokiej gamie formatów i wykończeń, dzięki którym idealnie dopasujemy je do swojego wnętrza.

Kominek dla wygodnych? Wybór jest tylko jeden!

Jeśli nie chcemy tracić czasu na czyszczenie paleniska, mycie szyby, nadzorowanie procesu spalania i dokładanie drewna – idealnym wyborem będzie wybór kominka gazowego! Jest on nie tylko wygodny w użytkowaniu, niebrudzący i nie generujący zanieczyszczeń. Jest również nowoczesny, bezpieczny i estetyczny!

kanapa
Kanapy_5
Sprawdź
wa
Warszawa
Sprawdź