Jeff Bezos - kupił dom czy muzeum?

Jeff Bezos - miliarder, który mógłby sobie pozwolić na każdy dom na świecie, wybiera stare muzeum włókiennicze w stolicy USA.

Jeff Bezos, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com kupił niedawno dom w Waszyngtonie – dość wyjątkowy, gdyż do 2013 roku pełnił funkcję muzeum włókienniczego. Obecnie jest połączony z budynkiem obok, co daje 10 sypialni i 11 łazienek. Powierzchnia tej posiadłości to ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Wygląda więc na to, że Jeff Bezos wraz z żoną MacKenzie i czwórką dzieci będą mieli sporo przestrzeni do wykorzystania – a najwięcej wśród mieszkańców Waszyngtonu. Taki luksus kosztował ich 23 miliony dolarów, a zapłaty dokonano w gotówce.

Nieruchomość znajduje się w dzielnicy Kalorama, która szczyci się swoim umiędzynarodowieniem i gościnnością. Jest bowiem wybierana przez ambasadorów i polityków z całego świata. Tym samym, Jeff Bezos zostanie sąsiadem m.in. Baracka Obamy, który przeprowadza się tam po opuszczeniu Białego Domu i Ivanki Trump, córki Donalda Trumpa obecnego prezydenta Stanów. Wychodząc na spacer, członkowie rodziny będą mijali dziesiątki ambasad. Choć takie otoczenie może wydawać się przytłaczające, Kalorama to bardzo spokojna i bezpieczna dzielnica.

Chociaż rozmiar i prestiż posiadłości zakupionej przez Jeffa Bezosa nikogo nie dziwi, samej przeprowadzki nikt się nie spodziewał. Gdy w 2013 roku biznesmen kupił gazetę The Washington Post, sam powiedział, że nie jest to równoznaczne z zamieszkaniem w stolicy. Być może doszedł do wniosku, że inwestycja, która kosztowała go 250 milionów dolarów, wymaga nieco większego poświęcenia. Co ciekawe, transakcja również była przeprowadzona w gotówce. Wygląda na to, że dla majątku Jeffa Bezosa szacowanego na 69 miliardów dolarów, nie ma rzeczy niemożliwych.