Jakie AGD w kuchni jest potrzebne

Sprzęt AGD jest podstawą wyposażenia każdej kuchni. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszej ofercie. Zwróć uwagę na parametry produktów, a mając pytania możesz liczyć na pomoc naszych doradców. Możesz skorzystać również z wskazówek zamieszczonych na blogu.

Lodówka jako podstawowy sprzęt AGD w kuchni

 

 

Absolutną podstawą wyposażenia kuchni jest lodówka. Trudno byłoby zadbać o świeżość produktów bez chłodziarki i zamrażarki. Sprzęt AGD ma to do siebie, że po wielu latach użytkowania jest na tyle wyeksploatowany, że naprawa staje się nieopłacalna. Dzisiejsze lodówki są estetyczne i zaawansowane technologiczne. Producenci wprowadzili nowoczesne rozwiązania, by zapewnić wygodę podczas użytkowania. Obecnie popularnością cieszy się technologia No Frost. Dzięki systemowi nie ma potrzeby odmrażania lodówki.

 

Rozbudowane funkcje są niezwykle pożądane, ponieważ przedłużają świeżość produktów spożywczych. W sklepie internetowym Sferis.pl można wybrać lodówkę wolnostojącą lub do zabudowy, najlepszych marek na rynku. Wybierając sprzęt AGD należy zwracać uwagę na klasę energetyczną i zamrażarki; poziom hałasu, jakość wykonania oraz dodatkowe funkcje. Kluczową sprawą jest pojemność lodówki, powinna być dostosowana do potrzeb rodziny.

 

 

Sprzęty AGD pomocne w kuchni

 

 

W kuchni przydatna jest zmywarka, dzięki której można zapomnieć o ręcznym myciu naczyń i sztućców. Przed zakupem warto jednak poznać najważniejsze parametry tego urządzenia. Warto przyjrzeć się programom i funkcjom. W zależności od modelu mogą to być m.in.:

 

  • zmywanie wstępne – idealne dla mocno zabrudzonych naczyń,

 

  • program normalny – dla naczyń o średnim stopniu zabrudzenia,

 

  • program intensywny – do garnków i patelni oraz innych bardzo zabrudzonych naczyń,

 

  • program bio – dla delikatnych naczyń podatnych na działanie płynów czyszczących,

 

  • wyparzanie – naczynia są wyparzane przy użyciu bardzo wysokiej temperatury,

 

  • opóźniony start – pozwala ustawić konkretną godzinę, o której zmywarka rozpocznie pracę.

 

 

Należy zwrócić uwagę również na: klasę energetyczną i suszenia; efektywność zmywania, pobór wody na cykl i poziom hałasu.

 

Tanie AGD – czy to możliwe?

 

 

Zarówno małe, jak i duże AGD oraz akcesoria można kupić w atrakcyjnych cenach. Sklep internetowy Sferis regularnie oferuje promocje i rabaty na sprzęt kuchenny, więc warto sprawdzać ofertę. Może ona obejmować: lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, roboty kuchenne, mikrofalówki, suszarki, grille oraz inny sprzęt AGD, oraz akcesoria. Ceny bywają niższe z różnych powodów. Produkty mogą mieć prostszy design i mniej zaawansowanych funkcji. Tanie AGD to także powystawowe urządzenia, mające niewielką rysę.

 

Zdarza się, że sklep internetowy organizuje wyprzedaż ekspozycji AGD, ponieważ wprowadza nowe produkty. Tańsze urządzenia oferują zwykle marki wchodzące na rynek. Czy warto kupować tanie AGD? Wszystko zależy od oczekiwań. Poszukując zaawansowanego technologicznie urządzenia, trzeba się liczyć z wysoką ceną. Kiedy jednak wystarczą podstawowe funkcje, ta opcja jest jak najkorzystniejsza.

 

 

Podsumowanie: artykuły gospodarstwa domowego niezbędne w kuchni

 

 

Najważniejszy sprzęt AGD to lodówka i kuchenka, ale obecnie również zmywarka. W nowoczesnej kuchni znajdują się również inne urządzenia, przyspieszające gotowanie, takie jak: robot, maszynka do mielenia mięsa, blender, sokowirówka, wyciskarka do owoców, szybkowar. Niezwykle przydatnymi sprzętami okazują się: frytkownica, gofrownica, opiekacz do kanapek, grill elektryczny i suszarka do żywności. Dzięki promocjom, rabatom i wyprzedażom, jest możliwość zakupu wyposażenia po dużo niższych cenach.