Jaki oczyszczacz powietrza warto kupić?

Coraz większe zanieczyszczenie powietrza i wszechobecne alergeny, bakterie oraz wirusy sprawiają, że w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie domowymi oczyszczaczami powietrza. Tego typu sprzęt może rzeczywiście przyczynić się do poprawy jakości życia, przy czym należy kupić urządzenie, który będzie nie tylko wydajne, ale również bezawaryjne.

 

  1. Jaki oczyszczacz powietrza do domu?
  2. Filtr węglowy czy filtr hepa?
  3. Polecany oczyszczacz powietrza
  4. Aktualny ranking oczyszczaczy powietrza

 

Jeżeli więc zastanawiasz się nad tym, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, na pewno zainteresują Cię nasze wskazówki. Dzięki nim bez problemu uda Ci się dokonać wyboru oczyszczacza powietrza, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dodatkowo będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnej oferty sklepu z elektroniką.

 

 

Jaki oczyszczacz powietrza do domu?

 

 

Przy wyborze oczyszczacza powietrza warto mieć na uwadze to, że kupują wysokiej jakości sprzęt, będzie można z niego korzystać przez długi czas. Lepiej więc nie kierować się wyłącznie ceną, tylko dobrać oczyszczacz powietrza do swoich rzeczywistych potrzeb, szczególnie że porządne modele wcale nie są dużo droższe od tanich oczyszczaczy.

 

Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów? Kluczowe znaczenie ma technologia filtracji. Najlepiej sięgnąć po model z filtrem HEPA, który może wychwycić aż do 99,97% cząsteczek. W zależności od własnych preferencji można również pomyśleć o zakupie oczyszczacza z funkcjami dodatkowymi, czego świetnym przykładem jest sterowanie za pomocą smartfona. Chociaż początkowo może się to wydawać zbędnym gadżetem, to dzięki temu rozwiązaniu można łatwo włączyć oczyszczacz z dowolnego miejsca, aby po powrocie do domu można było oddychać czystym powietrzem.

 

Istotna jest również moc oraz wydajność urządzenia. Przepływ powietrza w oczyszczaczu musi być odpowiedni do wielkości pomieszczenia. Jeżeli natomiast chodzi o wydajność oczyszczania, to większa moc przekłada się na krótszy czas pracy w przypadku większych pomieszczeń. 

Filtr węglowy czy filtr hepa?

 

 

W kwestii filtrów nie wszyscy wiedzą, że filtr węglowy i filtr hepa wcale się nie wykluczają. Często producenci oczyszczaczy powietrza stosują obydwa te rozwiązania, ponieważ filtr hepa odpowiada za filtrację fizyczną, natomiast węglowy usuwa gazy, zapachy i lotne związki organiczne. Nie trzeba więc wybierać pomiędzy jednym lub drugim rodzajem filtra.

 

Ważne jest natomiast, aby kupić model ze wspomnianym filtrem hepa. Docenią to przede wszystkim osoby, które mają w tomu zwierzęta lub są alergikami. Filtr hepa bez problemu poradzi sobie z kurzem, pyłkami, roztoczami, a nawet bakteriami i wirusami. 

 

 

Polecany oczyszczacz powietrza

 

 

Jeżeli chodzi o polecane modele, zdecydowanie warto zainteresować się następującymi oczyszczaczami:

 

  • SHARP UA-HD40E-L Plasmacluster - idealny do mniejszych pomieszczeń, wyposażony w automatyczną regulację wilgotności.

 

  • ELECTROLUX Pure Multi 700 EPU73771DG - może być sterowany z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, oferuje funkcję chłodzenia oraz wykorzystuje technologię oczyszczania Pure2Me.

 

  • PHILIPS AMF870/15 Air Performer - wyposażony w specjalne czujniki AreaSense, których zadaniem jest skanowanie jakości powietrza, a do tego zastosowano w nim filtr NanoProtect HEPA 3 w 1.

 

 

Aktualny ranking oczyszczaczy powietrza

 

 

Ze względu na to, że praktycznie przez cały czas pojawiają się nowe modele oczyszczaczy, przed zakupem warto zajrzeć do aktualnego rankingu takich urządzeń. Można go znaleźć na stronie https://www.mediaexpert.pl/poradniki/male-agd/oczyszczacz-powietrza-ranking, gdzie dostępne są również liczne porady na temat tego, jaki oczyszczacz powietrza kupić. Po wybraniu odpowiedniego modelu można od razu przejść do zamówienia.