Jaki brodzik prysznicowy wybrać do nowoczesnej łazienki?

Już wiesz, że w twojej łazience pielęgnacyjne centrum stanowić będzie prysznic? Gratulacje, to już połowa sukcesu i wielki krok ku wykończeniu wnętrz. Teraz jednak przed tobą wybór odpowiedniej kabiny. Na co zwrócić uwagę i jaki brodzik prysznicowy wybrać, by był funkcjonalny? Podpowiadamy!

Jakie są rodzaje brodzików prysznicowych?

Dziś brodziki prysznicowe dają naprawdę spore pole manewru, jeśli chodzi o aranżację łazienki. Wersje slim o minimalnych rantach lub te z nieco większymi ściankami - w sklepach z łatwością znajdziesz to, co najlepiej wpisuje się w twoje aktualne potrzeby i oczekiwania. Ponadto tego rodzaju modele doskonale wpasowują się w najnowsze trendy aranżacyjne i nowoczesny wystrój łazienek.

Obecnie masz do wyboru nie tylko kwadratowy brodzik prysznicowy, ale także:

  • brodzik prysznicowy prostokątny,
  • brodzik prysznicowy owalny,
  • brodzik prysznicowy narożny.

To nie wszystko, ponieważ dziś także niestandardowe wymiary brodzików nie są problemem. W związku z tym jeśli chcesz stworzyć dużą strefę do mycia, wcale nie musisz rezygnować z podstawy na rzecz odpływu liniowego. W sprzedaży znajdziesz brodziki o wymiarach nawet 100x100 cm czy 120x100 cm!

Na co zwrócić uwagę, wybierając brodzik?

Nie tylko kształt, rozmiar i wysokość brodzika ma znaczenie. Jest jeszcze kilka podstawowych cech, które powinieneś uwzględnić przed zakupem. Dzięki temu stworzysz funkcjonalną strefę prysznicową.

Materiał wykonania

Brodzik z akrylu mineralnego będzie najlepszym wyborem, jeśli zależy ci na lekkim, tanim, a jednocześnie wyjątkowo trwałym modelu. Ponadto materiał ten może imitować kamień, marmur czy beton. W związku z tym łatwiej też dopasujesz kolor i fakturę brodzika do stylistyki wnętrz. Poza tym takie brodziki bez większego wysiłku utrzymasz w czystości.

Brodzik ceramiczny gwarantuje idealnie gładką powierzchnię, jednocześnie jednak jest podatny na uszkodzenia. Raz wyszczerbiona powierzchnia jest już nie do naprawienia. Ten rodzaj tworzywa jest również cięższy od akrylu.

Umiejscowienie odpływu i dodatkowe opcje

Czy odpływ umiejscowiony jest na środku, w rogu, a może na krawędzi brodzika? Pamiętaj, by ten aspekt dopasować do instalacji wodno-kanalizacyjnej w twojej łazience. Zwróć też uwagę, czy powierzchnia brodzika została uzupełniona o specjalną powłokę antypoślizgową. Taki zabieg to zwiększenie bezpieczeństwa podczas kąpieli!

Niski brodzik prysznicowy - alternatywa dla odpływu liniowego

Odpływ liniowy należy zaplanować już na etapie budowy, ponieważ wymaga on specjalnie uwzględnionego spadku już przy wylewaniu posadzek. Inwestowanie w prysznic bez brodzika może więc okazać się kosztowne, a w niektórych przypadkach po prostu niemożliwe.

Niskie brodziki stanowią więc idealną alternatywę. W sklepach z wyposażeniem łazienek znajdziesz brodziki wpuszczane w podłogę. Dzięki czemu ranty będą praktycznie niewidoczne. W ten sposób zyskasz nie tylko designerski, ale również funkcjonalny prysznic. Brodzik bowiem znacznie łatwiej utrzymać w czystości, a odpływ nie wymaga specjalnych zabiegów projektowych.

Brodziki prysznicowe na miarę XXI wieku

Niskie brodziki prysznicowe cieszą się dziś dużym zainteresowaniem konsumentów i widać to po stale rosnącej ofercie sklepów z armaturą. Obecnie masz do wyboru całą gamę produktów, które imitują kamień, beton czy marmur. Dzięki temu prawdopodobnie bez problemu znajdziesz brodzik prysznicowy, który doskonale wpisze się w twoje wnętrza, podkreślając ich oryginalny charakter. Przekonaj się już dziś, jak niewiele dzieli cię od nowoczesnej, a jednocześnie funkcjonalnej łazienki!