Jak powinien wyglądać pokój ucznia? Sprawdź, o czym warto pomyśleć przed rozpoczęciem roku szkolnego!

Wrzesień to tradycyjny czas, w którym zastanawiamy się nad urządzeniem pokoju ucznia. Na szczęście w dobrych sklepach meblowych również tych dostępnych w Internecie nie ma problemu, by znaleźć odpowiednie wyposażenie do pokoju dziecięcego. Zacznijmy jednak od początku. By pokój dla ucznia urządzony był prawidłowy pod uwagę musimy wziąść kilka czynników. I dobre rady, bez nich urządzić pokój dla ucznia może być naprawdę trudne.

W pokoju ucznia. Fantazję warto pogodzić z wygodą

 

Jednym z najważniejszych jest wzięcie pod uwagę wzrostu dziecka. W jego pokoju sprzęty muszą być bowiem dostosowane. Dziecko w wieku szkolnym nie może przecież korzystać ze wszystkich mebli w rozmiarze dorosłego. Pierwszy z brzegu. Przykład, o którym musimy pomyśleć to biurko. Pamiętajmy, że w czasie lekcji zdalnych - te mogą powrócić - będzie musiał jeszcze zmieścić się laptop lub monitor tradycyjnego komputera.

 

A drugie to krzesło. Oba meble muszą zapewniać prawidłową postawę. Dobrze więc, by były dostępne z regulowaną wysokością. Koniecznie zadbaj o odcinek lędźwiowy kręgosłupa, gdyż on może sprawiać również dziecku sporo problemów bólowych. Zachowanie prawidłowej postawy do jeden z najważniejszych elementów wychowania. Krzesło musi mieć też inne funkcje - regulowaną wysokość czy kąta oparcia.

domiporta
Komoda Delta 110
Sprawdź
domiporta
Szafa Delta 80
Sprawdź
domiporta
Biurko Delta 125
Sprawdź
domiporta
Półka Delta DL13
Sprawdź
Regał Delta 45
Sprawdź

ABC dobrego salonu. Co warto wiedzieć o aranżacji?

 

Odpowiedni kolor oraz sztuczki, które sprawią, że optycznie będziemy mieli więcej przestrzeni to też dobry pomysł. Mówiąc najkrócej: Świetnie sprawdzi się w przypadku salonu to, co w przypadku wielu innych wnętrz.

 

Pomieszczenia pod względem wyzwań aranżacji są do siebie często zbliżone. Przykład? Zawsze za małe i za ciemne przedpokoje. O dobrą aranżację należałoby zadbać bez wątpienia i w przypadku salonu. Bo to w salonie czy jadalni wnętrze potrzebuje naszej największej pomocy. Często to właśnie odpowiedni dobór mebli do salonu zajmuje najwięcej czasu.

Strefa nauki, czyli to, co musi mieć twoja pociecha

 

Ważne jest też, by mebel miał regulowany kąt oparcia. Jak urządzić dzieci w pokoju, by był on komfortowy i praktyczny? Pamiętajmy, że mały królestwo nie służy wyłącznie do odrabiania lekcji. Ale warto pomyśleć o strefie nauki. Wyróżnić warto także miejsce odpoczynku czy takie, które zapewni upust energii. Nikogo nie dziwi, że dzieci mają jej pod dostatkiem. Dlatego nie zapominajmy również o tym, że pokój dziecka służy do zabawy.  Strefę nauki możemy oddzielić - np. parawanem lub innym podziałem. Trzy osobne strefy sprawdzą się w utrzymaniu porządku. Pomoce naukowe powinny być łatwo dostępne, by nie sprawiać dziecku problemu. Z tych samych względów warto, by biurko było praktyczne - miało na przykład drzwiczki suwane. Dziecko potrzebuje tego typu udogodnień. Wybierając meble czasami warto więc zwrócić uwagę na detale.

 Jak urządzić mały pokoik? Piętrowe łóżko w razie potrzeby

 

Urządzić pokój ucznia możemy w zasadzie w dowolny sposób. Wszystko przez to, że w sklepach internetowych dostępne są różne rozwiązania. Plan lekcji nie musi już na przykład film składać się z wydrukowanej kartki Przyklejonej do mebla. Odpowiednią przestrzeń można zaaranżować farbą tablicową. Tablica kredowa będzie na nich zachowywać się zupełnie tak jak na tablicy szkolnej. O czym jeszcze trzeba pamiętać urządzając pokój dla dziecka? O odpowiednie miejsce i oświetlenie, które służy do czytania. Może być to zarówno osobny kącik, jak i odpowiedni, przygotowany miejsce za biurkiem. Dopasowanie biurka jest jedną z pierwszych czynności, o której powinniśmy pomyśleć. Inne meble często muszą być bowiem dobrane właśnie do tego mebla. Eksperci od lat podkreślają, by nie zapominać o kącie padania światła. Światło padające z lewej strony pozwoli widzieć pisany tekst.

 

Pokój dziecka to także łóżko. Warto sprawdzić, czy ze względów zdrowotnych nie przyda się naszej pociesze twardy materac. Dobrym wyborem może być spytanie o pomoc eksperta lub lekarza.

Małe królestwo. Trzy strefy dla twojego ucznia

 

Pokój dla ucznia powinien być też pragmatyczny. Dzieci chodzące do szkoły zrozumieją, jeżeli ich pokoiku wyznaczymy specjalną strefę służącą wyłącznie do nauki. Niewielki pokój ucznia wymaga czasami nietypowych rozwiązań. Jednym z nich są piętrowe łóżka. Odpoczynek jest jedną z podstawowych potrzeb . Pamiętajmy też, by wnętrza, w których przebywają dzieci, były ciepłe. Osiągnąć to możemy na wiele sposobów. Sprawdzi się tu tapeta. Odpowiednia faktura czy kolor ściany? 

 

Dopasowane biurko, aranżacja pokoju, wybór ergonomicznego krzesła mogą być wyzwaniem. W szczególności, gdy urządzamy pokój pierwszoklasisty. Warto zwrócić się o pomoc do ekspertów. Wówczas utrzymanie porządku, harmonia w gospodarstwie domowym, miejsce do zabawy będą łatwiejsze do uzyskania.

 

Urządzić mały pokój dla ucznia? Z pomocą tych ekspertów to łatwe

 

Pamiętajmy też, że pokój dziecięcy nie musi pasować do wnętrza całego mieszkania czy domu. W pokoju dziecka mogą panować nieco inne zasady. Jeśli nasz syn czy córka marzy o biurku w wyjątkowym kolorze pamiętajmy, że w jej pokoju rządzi ona. Spełnianie potrzeb dziecka może być dobrą zabawą. Biurko do nauki Merkury Market  ułatwią Ci każdą aranżację.

 

Niniejszy artykuł to sponsorowany materiał partnerski. Informacje prawne znajdują się na stronie. Kopiowanie bez zezwolenia jest zabronione pod groźbą kary. Łamanie przepisów prawa autorskiego może być ścigane prawnie.