Gotowe projekty domów jednorodzinnych parterowych

Zaraz po podjęciu decyzji o budowie domu i wyborze odpowiedniego miejsca do tego przedsięwzięcia, należy zastanowić się nad projektem naszej wymarzonej nieruchomości. Jest to jedna z podstawowych, wręcz kluczowych decyzji. Dom zazwyczaj budujemy na długie lata, więc warto przemyśleć kilka razy wszystkie aspekty funkcjonalne, jak i estetyczne. W takiej sytuacji, oprócz konsultacji z architektem, który może wykonać indywidualny projekt, opłaca się zajrzeć na portale internetowe oferujące bazy planów architektonicznych domów jednorodzinnych. Co istotne, na tego typu stronach możemy od razu zapoznać się z pełnymi wizualizacjami nieruchomości, co potrafi bardzo ułatwić wybór oraz skorygować oczekiwania i pomysły. Dlatego właśnie wybraliśmy kilka gotowych projektów budynków parterowych dostępnych w naszej bazie, które wyjątkowo przyciągają uwagę stylem, prostotą, a przy tym niewielką ceną.

projekt nr. 1

Jednym z ładniejszych projektów jest plan domu jednorodzinnego z przestronnym salonem, 3 sypialniami i garażem na 2 samochody za 2 970zł. Budynek charakteryzuje się dużymi oknami, stonowaną kolorystyką, pięknym i dużym tarasem oraz wyjątkową okładziną z jasnego drewna.

projekt nr. 2

Trzecią propozycją jest klasyczny dom z dachem dwuspadowym. Największą zaletą projektu jest jego prostota i funkcjonalny układ pomieszczeń idealny dla 4-os. rodziny. Istotnym plusem jest możliwość zagospodarowania poddasza na powierzchnię użytkową domu. Podobnie jak w pierwszym projekcie, uroku bryle budynku dodają jasne, naturalne deski wykorzystane do obłożenia części ścian sąsiadujących z tarasem.

projekt nr. 3

Kolejnym projektem wartym uwagi jest klasyczny, elegancki dom z pięknym, rozłożystym tarasem, idealny dla 4-os. rodziny. Dzięki przemyślanemu rozkładowi pokoi i zadbaniu o odpowiedni rozkład pomieszczeń, dom jest wyjątkowo funkcjonalny. Mądrym pomysłem jest wygospodarowanie dużego pomieszczenia gospodarczego przy garażu oraz spiżarni przy kuchni, co doceni każda Pani domu.

projekt nr. 4

Bardzo ciekawym projektem jest nowoczesny dom z płaskim dachem. Przyciąga prostotą bryły, dużymi oknami w salonie, jasną elewacją i wykorzystaniem jasnej okładziny drewnianej. Pomieszczenia są tak zaprojektowane, aby w jak największym stopniu wykorzystać przestrzeń i doświetlić każde pomieszczenie.

projekt nr. 5

Bardzo nowoczesną propozycją jest projekt niewielkiego domu o bardzo oryginalnym rozkładzie. Co istotne, projekt ściśle określa podział między dzienną częścią budynku, a tą intymną-sypialnianą. Współczesny charakter bryły dopełniają bardzo proste i duże okna bez ram.

projekt nr. 6

Kolejny projekt, który swoją prostotą i elegancją nie pozostaje obojętny. Dom składa się z 3 sypialni (jedna z garderobą), 2 łazienek, salonu z kuchnią, gabinetu oraz garażu na 2 samochody z pomieszczeniem gospodarczym. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie prawie w każdym pokoju okien balkonowych, które wychodzą na otaczający dom ogród.

projekt nr. 7

Bardzo nowoczesny projekt, uwzględniający basen przylegający do bryły budynku. Propozycja warta uwagi ze względu na energooszczędny charakter domu oraz wyjątkowo ciekawe rozwiązania estetyczne. Idealny dom dla niewielkiej rodziny ceniącej funkcjonalności i oryginalność. Planując wykorzystanie tego projektu warto szczególną uwagę zwrócić na aranżację ogrodu.

projekt nr. 8

Kolejny projekt wpisujący się w najnowsze trendy. Bardzo prosta, klasyczna bryła, duży drewniany taras, piękne okna bez ram i drewniana okładzina na niewielkim fragmencie ściany. To wszystko składa się na idealny przepis na wymarzony, piękny, parterowy dom jednorodzinny.