Gdzie mieszkają postacie z gier?

Po uratowaniu wszystkich zakładników. Po zniszczniu ostatniego wroga. Po uratowaniu wszechświata Muszą wrócić do domu. Kto taki? Bohaterowie gier oczywiście! Gry od dawna nie są już prostą rozrywką, dlatego przyjrzyjmy się miejscom gdzie żyją pogromcy zła w chwilach kiedy nie wypełniają swoich obowiązków. A są to miejsca wyjątkowe i zdarza się, iż wpływają pośrednio na bohaterów. Start game

Ethan Mars - Heavy Rain

Ethan Mars jest jednym z głównych bohaterów (jednym z czterech) gry Heavy Rain. W prologu gry mieszka wraz z dwoma synami i żoną w idyllicznej okolicy. Jak przystało na zamożnego architekta posiada wspaniały modernistyczny dom na przedmieściach. Duże przeszklenia oraz ciepły wystrój pięknie oddaje atmosferę początku gry. Jednak w późniejszym jej etapie Ethan rozstaje się z żoną i przenosi się do mieszkania które jedynie można by było nazwać norą. Lecz początek miał naprawdę piękny?

Jade - Beyond Good & Evil

Reporterka Jade z gry Beyond Good & Evil mieszkająca na planecie Hillys trafiła do zestawienia nie tylko dlatego, iż mieszkała w latarni morskiej na wyspie. Ale również dlatego, że owa wyspa była swego rodzaju sierocińcem. Latarnia morska tak samo jak wszystkie budynki w grze utrzymane były w stylu rustykalnym. W samej wieży mieściły się pokoje dla dzieci oraz dla Jade i jej wuja Pey?ja. Ale co najlepsze, pod latarnią znajdował się warsztat dla łodzi którą pływała główna bohaterka. Jakby tego było mało, pod koniec gry można było w grocie skalnej znaleźć hangar z pojazdem kosmicznym. Niestety sam budynek pod koniec jest zniszczony przez złowrogich DomZ. Czekamy na nowy dom Jade w jeszcze nie wydanej drugiej części gry. Oby był tak piękny jak w pierwszej.

 

Michael De Santa - GTA V

Michael jest jednym z trzech głównych bohaterów ostatniej części GTA. Michael do świętoszków nie należy, ani też nie należał. Lecz dom ma naprawdę pokaźny. I bynajmniej sam na niego nie zarobił. Posiadłość znajdująca się w Rockford Hills w mieście Los Santos, jest głównym miejscem odpoczynku strudzonego bohatera. Budynek zbudowany w stylu renesansowej Hiszpanii posiada trzy sypialnie, dwie łazienki i pokój dzienny. Niestety pomimo tych luksusów Michael zmaga się z depresją?

Adam Jensen - Deus Ex: Bunt Ludzkości

Szef ochrony w firmie Sarif Industries i główna postać w grze Deus Ex: Bunt Ludzkości,  poza tym iż jest cyborgiem, posiada także mieszkanie w Detroit. Apartament bo tak należy dokładnie nazwać jego mieszkanie, mieści się konkretnie w kompleksie Detroit Chiron Building. Mieszkanie posiada wspaniałe, duże okna oraz bardzo wysokie sufity... co od razu daje skojarzenie z modnymi obecnie soft-loftami. Co ciekawe, za telewizorem znajduje się sekretna skrytka (pamiętajcie kod: 5375). Kto o takiej nie marzył w dzieciństwie?

Max Payne - seria gier Max Payne

Max to wyjątkowo dramatyczna postać. Policjant, choć słowo glina pasuje do niego dużo bardziej. Max mieszkał wraz ze swoją rodziną w New Jersey w jednym z wielu do siebie podobnych domków jednorodzinnych. Piętrowy dom otoczony trawnikiem jest miejscem spokoju i relaksu dla całej rodziny. Do 22 sierpnia 1998 roku. Tego właśnie dnia, Max powróciwszy do domu zastał w nim napastników którzy w narkotycznym szale zabili jego córeczkę Rose oraz żonę Michelle. Niedługo po tych wydarzeniach Max opuścił niegdyś szczęśliwe miejsce i przeniósł się do centrum Nowego Jorku. Dokładnie na siódme piętro, do mieszkania 304. Co się tam zdarzyło, mogli się dowiedzieć wszyscy Ci którzy grali w drugą część...

Komandor Shepard - seria Mass Effect

Komandor Shepard - jest jedynym ziemskim Widmem oraz oficerem sił Przymierza w serii gier Mass Effect. Co prawda, nie ma określonego domu, ale jako dowódca okrętu Normandia SR-2, ma do dyspozycji swoją własną kajutę. Poza modernistycznym i minimalistycznym wystrojem niewiele się tutaj dzieje. Ale, lokum komandora może się pochwalić czymś czego wspomniane wcześniej miejsca nie mają. A mianowicie, świetlika który znajduje się prawie nad łóżkiem Sheparda. Dzięki czemu, leżąc pod kołdrą Shepard mógł spoglądać na gwiazdy i rozmyślać nad tym jak ocalić wszechświat przed atakiem Żniwiarzy. Pozazdrościć!