Fińskie domki na Jazdowie są jeszcze bardziej Fińskie!

Lubisz podróżować, ale na weekend zostajesz w Warszawie? Odwiedź z rodziną i przyjaciółmi „Przystanek Helsinki" na Jazdowie! W dniach 27-29 maja i 1-5 czerwca dzieci będą się bawić w towarzystwie Muminków i św. Mikołaja. Starsi poznają fińska kulturę i podstawy języka. Projekt, prowadzony przez fińską firmę YIT, jest częścią Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie (ul. Jazdów 3/18)*.

Nowy projekt od startupowej firmy Solace ma szansę stać się hitem. Ma ku temu wszystkie możliwe argumentu. Wyobraźcie sobie dom, który jest ekologiczny. Który jest tani. Który stawia się praktycznie w 72 godziny. Brzmi jak bajka? Tak właśnie brzmi, ale już niedługo właśnie tak może wyglądać rzeczywistość. 

To tylko namiastka atrakcji w ramach „Przystanku" – na uczestników czeka malowanie twarzy, czytanie książek dla dzieci i wspólne kolorowanki. Nie zabraknie też zajęć ruchowych. W części wieczornej organizatorzy będą z kolei prezentować fińskie filmy i bajki, a chętni nauczą się podstaw języka fińskiego.

Jestem przekonana, że każdy, kto odwiedzi fińskie domki na Jazdowie, zapragnie chociaż raz pojechać do Finlandii. To piękny, fascynujący kraj, szczególnie dla tych, którzy pragną odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Rozległe lasy i krystalicznie czyste jeziora są idealne dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.” – komentuje Ewa Gąsiorek, dyrektor sprzedaży YIT w Polsce.

Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie został utworzony w związku z realizacją Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w roku 2015. W zamyśle twórców ma stanowić przestrzeń otwartą dla podmiotów i osób pragnących realizować działania kulturalne i społeczno-kulturalne, adresowane do społeczności lokalnej – mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy.