Elon Musk ma nowy dom. Tańszy od kawalerki w Warszawie. Rozkładasz go i mieszkasz

Dom, który rozkłada się na posesji niczym zabawka? Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przekonuje, że to przyszłość rynku nieruchomości. Nabywców skusić ma cena.

Elon Musk, właściciel Tesli, producenta samochodów i SpaceX, firmy, która podbija rynek kosmiczny, zaprezentował swój nowy dom. Miliarder, który od lat plasuje się w czołówce najbogatszych mieszkańców planety, wybrał wyjątkowo skromne lokum. Powierzchnia jego nowej nieruchomości wynosi zaledwie 35 metrów kwadratowych i bardziej przypomina kontener, niż normalny dom. 

Mały domek z prefabrykatów. Zamieszkaj jak Elon Musk

Musk zamieszkał w niewielkim domu, który wybudowała firma Boxabl. I tu krytycy mogliby zarzucić znanemu z licznych interesów miliarderowi hipokryzję. Producent domów jest bowiem kolejną spółką, w którą zainwestował. 

 

Idea Boxapl opiera się na prostej konstrukcji, którą łatwo złożyć w dowolnym miejscu. Pomimo skromnych rozmiarów wnętrze domu ma wszelkie potrzebne do życia wygody - sypialnię, salon, kuchnię i łazienkę. 

Cena mikrodomku wcale do najniższych nie należy, ale z drugiej strony kawalerki w Warszawie są zazwyczaj znacznie droższe. 35-metrowy domek można bowiem kupić za 49,5 tys. dol. (ok. 180 tys. zł). Istnieje też opcja najmu w cenie 250 dol. miesięcznie (ok. 960 zł). 

Producent zapewnia, że pojedyncze moduły można łączyć, uzyskując w ten sposób znacznie bardziej luksusowe nieruchomości. Zaletą rozwiązania amerykańskiego start-upu ma być łatwość montażu. Dom rozkłada się na miejscu instalacji w dosłownie kilkanaście minut. 

 
 

>> Eleganckie i ciekawe kolekcje mebli znajdziesz na Abra Meble

Elon Musk pozbywa się nieruchomości. "Za dużo obowiązków"

Przeprowadzka do mikrodomu ma dowodzić, że nieruchomości nie są potrzebne do szczęścia. Musk ma ich na koncie całkiem sporo, jeszcze w zeszłym roku domy i posiadłości, które posiadał, wyceniane były na ok. 100 mln zł. Znany z ekscentrycznych zachowań miliarder sukcesywnie pozbywa się majątku. Sprzedał jak do tej pory pięć domów.