Ekologiczne trendy w aranżacji salonu

Ekologia staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia. Wkracza też do nieruchomości. Mieszkanie w stylu eko staje się modne. Na szczęście ten trend jest już zauważalny przy aranżacji wnętrz. Co więcej naturalne materiały a nawet całe pomieszczenia w stylu ekologicznym stają się normą. Degradacji środowiska można przeciwdziałać projektując mieszkanie! Wokół tego typu problemów trudno przejść obojętnie.

Na szczęście naturalne materiały pozwalają na dużo. Dzięki nim elementem wystroju wnętrz mogą być energetyczne barwy czy motywy roślinne. Istotne będzie też drewno. Meble wykonane z drewna mogą być ekologiczne. Styl eko polega po prostu na tym, by podążać za naturą.

Ekologia we wnętrzu. Salon w stylu eko. Chodzi nie tylko o meble

Trend i styl życia zgodny z przyrodą każą nam, by posługiwać się naturalnymi materiałami. Świetnym rozwiązaniem jest drewno. Salon w stylu eko oparty może być o szarości, kolor biały, oraz inne odcienie, które narzucają kolory drewna. Z ekologicznym wnętrzem idealnie będą też współgrało też światło dzienne. We wnętrzach o naturalnym charakterze świetnie sprawdzi się też rattan. Aranżacje wnętrz można też dostosować do swoich upodobań, a i tak wnętrze będzie ekologiczne.

Nie zapominajmy też o ekologicznych dodatkach do wnętrza

Cenny przejaw dbałości o środowisko i styl ekologiczny podkreślą też dodatki. Pomysłowe dekoracje nawiązujące do roślin, naturalnej faktury, koloru, są świetnym pomysłem. Motywy dekoracyjne związane z ekologią pozwalają też zaprosić ekologię do innych pomieszczeń, takich jak kuchnia. Tu pamiętajmy o ekologicznych bateriach kuchennych. Tam styl ekologiczny mogą mieć nawet… stoliki kawowe. Jednym słowem każdy element wnętrza.

 

A co z roślinami? Bambus uchodzi za jedną z najbardziej ekologicznych. Szybko rośnie, naturalnie komponuje się  z innymi materiałami i dodatkami. Świetnie wygląda, kiedy do naszego wnętrza wybierzemy stonowane kolory. Wnętrza w stylu eko lubią barwy ziemi.

 

Ekologiczny jest też styl skandynawski. Mocno powiązany z naturą, lubiący naturalne kolory, wykorzystujący drewniane komody - to naprawdę świetny sposób, by funkcjonalnej aranżacji wnętrz nadać też charakter ekologiczny. Świetnie sprawdzą się w pokoju dziennym.

domiporta
Komoda Drewniana Sosnowa Skandica Agava
Sprawdź
Ekologia w wystroju wnętrz to za mało. Mieszkanie w duchu eko

Bycie eko jest konieczne z uwagi na zmiany klimatyczne. Dlatego istotny jest też nie tylko styl ekologiczny w salonie, ale i inne rozwiązania dla domu. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, rezygnacja z tworzyw sztucznych, z pewnością pomogą planecie, a naszemu wnętrzu pomogą nadać charakter naturalny, który przecież sprzyja relaksowi. Życie w ekologicznej przestrzeni i harmonii, w pomieszczeniu pełnym natury, gdzie materiały, gatunki drewna, wszelkie odwołania do natury, pozwolą w domu poczuć się lepiej.

 

Ochronę środowiska w aranżacji można podkreślić też w inny sposób. Na rynku dostępne są już dodatki czy meble wykorzystujące surowce z recyklingu. Wnętrza w stylu ekologicznym nie tracą na stylu, a my możemy być dumni z tego, że dbamy o planetę. Styl ekologiczny to naprawdę jest to.