Duże mieszkanie - bardziej ekonomiczne i lepsza inwestycja na przyszłość

Duże mieszkanie w bloku to nie tylko prestiż, to również duże możliwości. Czy warto zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na kilku metrach dodatkowej przestrzeni i jak wykorzystać większą powierzchnię mieszkania. Podpowiadamy!

Program MDM był idealnym czasem, dla osób które chciały kupić większe mieszkanie. Umożliwiał kupno większego lokalu w lepszej lokalizacji osobom mogącym sobie pozwolić na zakup. Warto było z tego skorzystać, bo większe mieszkanie to dobry wybór. 

Im więcej tym bardziej ekonomicznie

Dlaczego warto zainwestować większe środki w czasami kilka metrów przestrzeni więcej? Chociażby z powodu ekonomii. Niezależnie od rynku - wtórnego bądź pierwotnego - mieszkania o większej powierzchni w przeliczeniu na metry kwadratowe są tańsze. 

Przykładowo. Kupując mieszkanie 80-100 metrowe za metr zapłacimy znacznie mniej, niż gdy kupimy kawalerkę. Bywa, że różnica w cenie nabytego metrażu może być niewielka za to komfort zauważalnie lepszy. Zwłaszcza, gdy mieszkanie jest kupowane na użytek, a nie inwestycyjnie. 

Większe pokoje dla dzieci

Większa powierzchnia mieszkania jest niezwykle ważna, gdy nieruchomość będzie zamieszkiwała rodzina. Duże znaczenie ma zwłaszcza wielkość dziecięcych pokoi. Te powinny być możliwie jak największe. Większe nawet niż sypialnia rodziców. 

Dlaczego? Jak piszą eksperci - dzieci spędzają w swoich pokojach zdecydowanie więcej czasu niż rodzice w sypialni. W swoich pokojach nie tylko się bawią, ale i przyjmują kolegów oraz odrabiają lekcje. Inwestycja w powierzchnię mieszkania jest inwestycją w przyszłość i komfort dzieci!

Inwestycja na lata

Duże mieszkanie brane na kredyt będzie przez wiele lat obciążeniem dla domowego budżetu. Ale warto pamiętać o tym, że mieszkanie, które zostało kupione początkowo dla siebie w późniejszym terminie może posłużyć jako mieszkanie pod wynajem lub jako nieruchomość na sprzedaż. 

Zakupione mieszkanie na obecnych przedmieściach za np. 20 lat może być uznawane za dalsze centrum. To świetna okazja do inwestowania. A za większe mieszkanie można zażądać dużo więcej! 

Nic nie stoi na przeszkodzie by większe mieszkanie np. dodatkowo podzielić by je wynajmować nawet kilku osobom bądź wydzielić dzieciom na osobne mieszkanie. W przypadku małych lokali nie będzie to możliwe. 

Zobacz inwestycję OSIEDLE FRANCISZKAŃSKIE >>