Dubaj zbuduje "Księżyc" na Ziemi. W środku będzie można zamieszkać

Będzie świecić niczym naturalny satelita Ziemi i do złudzenia go przypominać. W Dubaju powstać ma kolejny niecodzienny budynek. "Księżyc" pomieścić ma do 10 tys. ludzi. 

Dubaj chce zbudować replikę Księżyca. I to nie byle jaką, bo gigantyczna kula, która na wizualizacjach do złudzenia przypomina ziemskiego satelitę, ma być naprawdę pokaźna. Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą w ten sposób przyciągnąć kolejne fale turystów - "księżyc" będzie bowiem hotelem. I to sporym, bo na 4 tys. pokoi. 

 

Za projektem stoi Michael Henderson, kanadyjski przedsiębiorca. W rozmowie z Associated Press wyjaśnił, skąd akurat taki pomysł. "Naszą markę zna już 8 miliardów ludzi, a nawet jeszcze nie zaczęliśmy" - argumentuje. 
 

Zbudują "księżyc". Za 5 mld dol.

Wymiary nieruchomości będą spore. Ma mieć 274 metry wysokości, a jej podstawa mierzyć ma 30 metrów. W środku znaleźć ma się "księżycowa kolonia", będąca w stanie przyjąć aż 10 tys. gości. Budowla ma w nocy świecić - niczym będący jej inspiracją Księżyc. Goście lokalu dni nie będą jednak spędzać na udawaniu kosmonautów, w środku znaleźć ma się to, co przyciąga turystów - restauracje, baseny, kasyno. 

 

O rozmachu planowanej inwestycji świadczy też jej koszt. Hotel w kształcie Księżyca ma bowiem kosztować pięć miliardów dolarów. Obecnie inwestycja znajduje się jednak w początkowej fazie i nie wiadomo jeszcze, kiedy prace nad budową ruszą. 
 

Zjednoczone Emiraty Arabskie pełne nietypowych nieruchomości

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a zwłaszcza w Dubaju, można zobaczyć wiele interesujących budynków. Najwyższym i najbardziej charakterystycznym z nich jest Burdż Chalifa, który ma ponad 828 metrów wysokości i jest najwyższym budynkiem na świecie. Innym ciekawym miejscem jest Atlantis, The Palm, luksusowy hotel i oceanarium położony na sztucznej wyspie Palm Jumeirah.

 

W Dubaju znajduje się również Burdż Al Arab, hotel w kształcie żagla, który jest uważany za jedno z najbardziej luksusowych miejsc na świecie. Kolejnym interesującym budynkiem jest Marina Bay Sands w Abu Zabi, który składa się z trzech wież połączonych mostami. W Dubaju można także zobaczyć wiele innych wieżowców, takich jak Emirates Towers czy Rose Tower.

 

Oprócz wieżowców, warto zobaczyć inne ciekawe budynki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, takie jak meczet Szejka Zayeda w Abu Zabi, który jest jednym z największych meczetów na świecie, czy też Muzeum Narodowe w Dubaju, które prezentuje historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Fot. materiały prasowe/Moon World Resorts