Dream Property Marbella - Nieruchomości Costa del Sol

Kto z nas nie marzy o zamieszkaniu lub choćby pobycie w słonecznej Hiszpanii, pokoju z widokiem na morze i cieszeniu się każdego dnia dobroczynnym i radosnym klimatem Śródziemnomorskim?
Życie i mieszkanie w Hiszpanii

Chociaż zakup, a nawet wynajem nieruchomości za granicą wiąże się z wieloma wątpliwościami i trudnościami, obecnie coraz więcej osób decyduje się na ten wielki krok, by spełniać swoje marzenia i nadać swojemu życiu nowy urok. Dostępność kompleksowych usług związanych z realizacją tych projektów pozwala nam na realistyczne podejście do wszystkich naszych pomysłów. W Internecie znaleźć można mnóstwo opinii osób, które zdecydowały się na zakup lub wynajem nieruchomości za granicą i uważają tę decyzję za jedną z najlepszych w swoim życiu. Hiszpania jest krajem tętniącym życiem, w którym ludzie zawsze chodzą z uśmiechem na twarzy, a ciepły klimat oraz bogactwo bajecznych krajobrazów i atrakcji sprawia, że każdy dzień jest tutaj nową przygodą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno osoby ceniące życie nocne i towarzyskie, żądne przygód osoby aktywne sportowo, a także zwolennicy odpoczynku. Nic dziwnego, że tak wiele osób wybiera Hiszpanię jako cel podróży wakacyjnej, a także pobytów długoterminowych. Obecnie zakup nieruchomości czy wynajęcie willi lub mieszkania za granicą jest bardzo atrakcyjną opcją, ponieważ daje ona nieograniczone możliwości korzystania ze swojego zakątka na Ziemi, w przeciwieństwie do ofert wakacyjnych, które gwarantują jedynie pobyt w pokoju hotelowym w ograniczonym czasie, a ich ceny bywają również bardzo wysokie.

Oferta Dream Property

Jedną z najbardziej kompleksowych i wartych polecenia firm zajmujących się sprzedażą i wynajmem nieruchomości w Hiszpanii jest Dream Property Marbella - Nieruchomości Costa del Sol. Jest to rzetelne biuro z 10-letnim doświadczeniem na rynku, które oferuje usługi kupna, wynajmu i remontowe w Andaluzji, w regionie Costa del Sol, obecnie przede wszystkim w Marbelli, a także pobliskich miejscowościach i kurortach. Costa del Sol jest jednym z najczęściej wybieranych celów turystycznych. Znaleźć tam można urzekające plaże, ale także krajobraz górski, a życie toczy się wakacyjnym rytmem prawie przez cały rok.

Dream Property posiada szeroką ofertę najróżniejszych rodzajów nieruchomości, zarówno luksusowych willi, popularnych w Hiszpanii domów szeregowych, jak i tańszych mieszkań. Firma działa kompleksowo i oferuje wszelkie usługi, które mogą być potrzebne w związku z nabyciem nieruchomości zagranicznej, takie jak pomoc prawna, doradztwo finansowe, usługi remontowe czy sprzątające. Klient może zwrócić się o pomoc w każdej sprawie i liczyć na pełne wsparcie i profesjonalne porady, a bezpieczeństwo i dyskrecja są zawsze na pierwszym planie.

Zakup czy wynajem?

Nabycie nieruchomości, czy to mieszkania czy posesji prywatnej, zawsze wiąże się z dużym nakładem finansowym, jak i inwestycją czasową, jednak korzyści płynące z posiadania własnej nieruchomości są nieprzecenione. Posiadając własny dom czy mieszkanie w wybranym miejscu na świecie możesz spędzać tam swój czas wolny kiedy tylko chcesz i jak długo chcesz, a także wynająć je osobom trzecim, dzięki czemu Twój dochód zwiększy się znacznie, a posesja nie bedzie stała nieużywana. Zakup nieruchomości będzie z pewnością świetną decyzją dla osób, które mogą pozwolić sobie na długie i częste pobyty za granicą, pracujących zdalnie lub, rzecz jasna, planujących przeprowadzkę. Będzie to również atrakcyjna opcja dla osób gotowych i chętnych na zarabianie na swojej nieruchomości poprzez wynajęcie jej osobom trzecim, na przykład na okres pozasezonowy, oraz korzystanie z niej w okresie letnim. Wynajem sprawdzi się z kolei w przypadku osób chcących skorzystać z dobrodziejstw luksusu i prywatności jednorazowo i przez ograniczony czas, na przykład podczas wyjazdu wakacyjnego, a także nie posiadających wystarczająco wysokiego budżetu lub mniej skłonnych do zaciągnięcia potrzebnego kredytu.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii - co musisz wiedzieć?

Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości w Hiszpanii powinieneś zapoznać się z wieloma informacjami. Proces nabycia nieruchomości zagranicznej nie należy do łatwych i dlatego właśnie firmy takie jak Dream Property oferują pełną gamę usług związanych z przeprowadzeniem klienta przez ten proces. Kluczową informacją będzie na pewno fakt, że można zakupić posiadłość w Hiszpanii jako obywatel UE. Do wszelkich operacji prawnych potrzebny będzie numer N.I.E., który jest numerem identyfikacji obcokrajowców. Kiedy już posiadamy wszystkie dokumenty, następnym krokiem będzie założenie konta w hiszpańskim banku i, w wielu przypadkach, ubieganie się o zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Ceny posiadłości za metr kwadratowy są bardzo zróżnicowane, w zależności od regionu. W Andaluzji ceny są znacznie bardziej przystępne niż na przykład w Madrycie, ale na pewno nie należą też do najniższych. Koniecznie trzeba również wziąć pod uwagę koszty dodatkowe związane z zakupem, przede wszystkim podatki. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich czynników i upewnieniu się, że dysponujemy odpowiednimi środkami podpisujemy akt notarialny, który jest ostateczną umową kupna i sprzedaży.