Domek ze świątecznego przeboju "Last Christmas" do wynajęcia. Tanio nie jest

To tu George Michael śpiewał o sercu podarowanym ukochanej w minione święta. Budynek, który "zagrał" w teledysku do jednego z największych świątecznych hitów w historii, nadal istnieje. Mało tego, za wynajęcie obiektu położonego w Szwajcarii trzeba słono zapłacić. 

W malowniczym ośrodku narciarskim Saas-Fee w Szwajcarii znajduje się wyjątkowy dom, który z pewnością zainteresuje fanów popularnej piosenki "Last Christmas". Piosenka, wydana w 1984 roku przez popularny wówczas zespół Wham, do dziś jest jednym z głównych punktów programu świątecznego nadawanego w wielu krajach na całym świecie Niemal na pewno już słyszeliście ją w radiu. 


Fani muzyki poszukujący naprawdę wyjątkowych wrażeń mają teraz szansę zatrzymać się w domu, który zainspirował powstanie piosenki: oryginalnej posiadłości położonej w Schliechten. Jest to trzypiętrowy domek z balkonem, z którego rozciąga się widok na majestatyczne góry. Ma również w pełni wyposażoną kuchnię i własne jacuzzi na ostatnim piętrze, zapewniając komfort i luksus wynajmu.

 

Tu da się zamieszkać

Ludzie z całego świata przyjeżdżają, aby ta spektakularna nieruchomość stała się ich domem wakacyjnym - a teraz może być i naszym! Koszt tygodniowego wynajmu wynosi 5460 zł za tydzień, co jest atrakcyjną ceną dla osób szukających urlopu narciarskiego. Dodatkowym atutem jest możliwość zwiedzania okolic Saas-Fee, które oferują jedne z najpiękniejszych stoków narciarskich i atrakcji w Europie. Oczywiście na polską kieszeń taka kwota wydaje się wygórowana, ale z ośrodka korzystają mieszkańcy całej Europy. 

 

"Last Christmas" od dziesięcioleci jest hymnem dla zakochanych na całym świecie, a teraz możesz zatrzymać się w domu, który go zainspirował. Ta niesamowita nieruchomość jest idealnym miejscem na wakacje dla fanów muzyki; zapewnia niezapomniane wrażenia uzupełnione przez jedne z najbardziej zachwycających krajobrazów. 

 

Smutna historia twórcy świątecznego hitu

Wham! (oryginalna pisownia z wykrzyknikiem) był brytyjskim duetem muzyki pop. Tworzyli go George Michael i Andrew Ridgeley. Dwaj muzycy po raz pierwszy spotkali się jako nastolatkowie w Bushey Meads School w Hertfordshire i utworzyli grupę w 1981 roku. Michael był głównym wokalistą, autorem tekstów i producentem grupy, podczas gdy Ridgeley służył jako gitarzysta rytmiczny i wokalista pomocniczy.

 

Nie dziwi więc, że prawdziwą karierę zrobił George Michael. Sława, którą zdobył z grupą Wham!, okazała się przepustką do udanej kariery solowej. Znany jest z takich hitów jak "Faith", "Careless Whisper" czy "Freedom '90". Sprzedał ponad 115 milionów płyt na całym świecie i zdobył dwie nagrody Grammy, trzy nagrody Brit i trzy nagrody American Music. Odszedł w Boże Narodzenie 2016 roku w wieku 53 lat.

 

Fot. W. Bulach (Wikimedia CC 3.0)