Dom rozkładany. Budowany w sześć godzin a jego koszt wynosi zaledwie 120 tysiące złotych

Budowanie w tradycyjnej technologii przestaje być jedyną możliwością. Oto jeden z pomysłów. Dom budowany w 6 godzin, a wyglądem przypomina słynne domki letniskowe typu Brda.

M.A.Di. - tak nazywa się dom, który można kupić i postawić w sześć godzin. Tak przynajmniej obiecuje włoski producent. Budynek można kupić w każdej chwili, a okres oczekiwania trwa około pół roku. Jest to więc idealny czas by przygotować wymagane wcześniej fundamenty.

Dom w 6 godzin

Według producenta trójka monterów potrafi zmontować M.A.Di. w zaledwie 6 godzin. To niezwykłe osiągnięcie jest możliwe dzięki prefabrykacji i odpowiednim technikom montażu. M.A.Di. jest nie tylko szybkim w montażu, ale również ekologicznym rozwiązaniem. W całości jest przygotowany z materiałów podlegających recyklingowi. 

Ile to kosztuje

M.A.Di. jest dostępny w kilkunastu rodzajach, a jego cena waha się od 33 tysięcy dolarów (około 120 tysięcy złotych) za wersję 27-metrową. Największa z dostępnych opcji posiada 84 metry kwadratowe i kosztuje 73 tysiące dolarów (260 tysięcy złotych). Domy są w pełni wyposażone w miejsca sanitarne i sypialne. To zupełnie normalny dom, jedynie budowany z prefabrykatów. Posiada wszystkie przyłącza i instalacje i jest gotowy na każde warunki atmosferyczne. 

Domy można również wyposażyć w systemy pozyskiwania energii z paneli słonecznych oraz odzyskiwania szarej wody. Całość jest wyposażona w energooszczędne LEDowe oświetlenie. Każdy z domów posiada użytkowy parter z kuchnią oraz strefę prywatną na poddaszu. 

Jak Brda

Domki M.A.Di. do złudzenia przypominają konstrukcją polskie domki typu "Brda". Te z kolei były odpowiedzią na słynne domy o ramie "A-frame". Na szczęście, poza bryłą nie ma tu więcej nawiązań. Domki M.A.Di. są w pełni ekologiczne i wybudowane z materiałów podlegających recyklingowi. O historii domków " Brda" pisaliśmy tutaj

Do Polski w paczce

Budynek jest modułowy więc można go wysłać wszedzie. Jest przewożony na standardowej przyczepie samochodu ciężarowego. Do ceny należy w takim wypadku doliczyć koszt transportu. 1,5 euro za każdy kilometr, 1000 euro za załadunek oraz opłacić zakwaterowanie i podróż pracowników. Wybierająć najtańszy wariant wychodzi około 140 tysięcy złotych

Źródło: madihome.com