Dom będący manifestem natury - pełna organicznych form nieruchomość czeka na kupca

Nieruchomość zwana Shining Hand Ranch nie posiada kantów, a przy jej budowie wykorzystano jedynie naturalne materiały. Ale najbardziej magiczne jest w niej wykończenie. Czegoś takiego nie widzi się codziennie.

Budynek powstał w 2016 roku i od momentu oddania do użytkowania poszukiwany jest kupiec. Problemem tej nieruchomości może być oryginalne wykończenie oraz... cena. 

Shining Hand Ranch

Posiadłość znajduje się na niedostępnych terenach, mniej więcej w połowie drogi między Portland a Sacramento. Niedaleko autostrady numer 5. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się miasto Ashland, znane z organizowania Oregon Shakespeare Festival. 

Budowa Shining Hand Ranch trwała półtora roku, a w procesie uczestniczyli lokalni artyści. To właśnie nim posiadłość zawdzięcza niezwykłe wnętrze. Dom posiada wiele nawiązań do kultury Indian zamieszkujących te tereny.

W zgodzie z naturą

Posiadłość ma 824 metry kwadratowe powierzchni i znajduje się na 285 hektarach ziemi. Choć z zewnątrz budynek wpisuje się w styl zwany Pueblo, to dopiero wnętrze pokazuje bogactwo rancza. 

Pełne organicznych elementów schody, wycięcia w ścianach o liściastych formach. Balustrada łącząca materiały z drewna i szkła, a wszystko to wykonane przez rzemieślników i artystów.

Ogromne wrażenie robią mahoniowe drzwi wejściowe wykonane w stylu brazylijskim przez lokalnego artystę - Russella Beebe oraz niesamowite schody powstałe z połączenia szkła oraz naturalnych gałęzi drzew. 

Problemy ze sprzedażą

Niestety - posiadłość nie ma szczęścia do transakcji. Od początku istnienia budynek widnieje jako oferta sprzedaży. Pierwotna cena wynosiła 8,2 miliona dolarów, lecz nie trafił się nikt zainteresowany. Obecnie kwota ofertowa spadła do 7,6 miliona dolarów, czyli około 28 milionów dolarów. 

Na brak zainteresowania może wpływać wysoka cena oraz położenie. Do najbliższego sklepu jest niemal 10 kilometrów. Nie bez znaczenia jest również wnętrze, które choć pięknie wykonane..., nie każdemu może się podobać. 

Źródło: zillow.com