Do kupienia jedna z największych działek na ziemi - za 100 milionów dolarów

Wyobraźcie sobie sytuację, że ktoś wystawił działkę na sprzedaż. Dodajmy, że chodzi o działkę wielkości 68 tysięcy arów. Czy teraz robi to wrażenie?

Wielokrotnie na łamach portalu przypominaliśmy o problemie skali. Udowadnialiśmy, że to co w Polsce może wydawać się duże w takich krajach jak USA czy Chiny wcale takie być nie musi. I na odwrót! Idealnym przykładem może być oferta z tego materiału. 

USA - tutaj nawet pszczoły 100 razy większe

Cena za ranczo Cross Mountain wynosi równe 100 milionów dolarów. Ale jest to kwota bardzo uczciwa. W tej cenie kupiec otrzyma ogromny, ponad tysiąc metrowy dom wraz z zabudowaniami. Kilkunastoma domkami dla pracowników i setką pomniejszych budynków potrzebnych do obsługi stada 10 tysięcy owiec oraz 2 tysięcy krów. Ale to nie koniec! Dodatkowo kupiec otrzyma w tej cenie 22 tysiące hektarów ziemi oraz 68 tysięcy hektarów dzierżawionej ziemi na pastwiska od rządu federalnego. To więcej niż powierzchnia województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego łącznie!

Nieruchomości należy do potomków słynnego potentata nieruchomości - Ronalda Boeddekera, który zmarł w 2010 roku zostawiając po sobie ogromny majątek. 

Ranczo ranczu nierówne

Za transakcję odpowiada agencja specjalizująca się w tego typu nieruchomościach - MIRR Ranch Group. Można w jej ofertach znaleźć wszelkie rodzaje rancz. Od typowych terenów pastwiskowych czy pod uprawy znajdują się również tereny łowieckie bądź turystyczne.

Skala tej oferty Europejczyka nie tylko zaskakuje, ale wręcz przeraża swoim ogromem. Z resztą zobaczcie sami!

Źródło: dailymail.co.uk