Co umieścić w witrynie?

Witryna to nieco zapomniany mebel, który utracił swoją popularność głównie ze względu na brak pomysłu na jej wykorzystanie. W dzisiejszym artykule przywrócimy ją do łask, zachęcimy do jej wykorzystania i wprowadzenia do domowych wnętrz. Podpowiemy, co umieścić w witrynie, aby jak najlepiej wykorzystać jej potencjał. Poznaj już dziś wszystkie możliwości tego eleganckiego mebla, który może stać się funkcjonalnym i niezwykle dekoracyjnym elementem wyposażenia w każdej przestrzeni, niezależnie od panującego w niej stylu.

Gdzie ustawić witrynę?

 

Witryna to bardzo uniwersalny mebel, który świetnie sprawdzi się w różnych pomieszczeniach i, w zależności od umiejscowienia, można przechowywać w nim zupełnie odmienne rzeczy. Z pewnością najlepiej zaprezentuje się w każdym salonie, niezależnie od aranżacji – wystarczy wybrać model spójny i harmonijny z dominującym stylem w pokoju dziennym.

 

Witryna to również idealny mebel do jadalni, który świetnie komponuje się z komodami i barkami. Można ją dopasować do stylistyki stołu i krzeseł i tym samym stworzyć spójny komplet mebli do jadalni, które będą definiować wnętrze i zapewnią jego funkcjonalność.

 

Witryna może także z powodzeniem uzupełnić każdy gabinet. W domowym biurze również warto postawić na estetyczne urządzenie przestrzeni, w której znacznie przyjemniej się pracuje.

Co umieścić w witrynie – poznaj kilka rozwiązań

 

Już doskonale wiesz, w jakim celu projektowane są witryny (https://meblezych.pl/witryny) i gdzie sprawdzą się najlepiej. Teraz czas dowiedzieć się, co w nich umieścić, aby jak dobrze spełniły swoją funkcję. Poniżej znajdziesz kilka rozwiązań i propozycji, które warto wykorzystać, aby zaaranżować wymarzone wnętrza, gdzie estetyka będzie utrzymana na najwyższym poziomie. Zatem witryna to idealne miejsce na:

 

  • Pamiątki z podróży – osoby, które lubią zwiedzać, z pewnością chętnie przywożą z wyjazdów różne drobiazgi. Dzięki nim mogą wspominać wspaniałe chwile spędzone poza domem.
  • Zdjęcia rodzinne – większość z nas ma mnóstwo fotografii, które są sentymentalną pamiątką i zachęcają do podróży w czasie do przeszłości. Warto ustawić je w witrynie i w ten sposób stworzyć swoją prywatną galerię, która będzie chroniona przed kurzem i uszkodzeniem.
  • Zastawę stołową – wyeksponuj piękne naczynia, kieliszki i inne szklane bądź porcelanowe elementy, które wykorzystujesz wyłącznie na wyjątkowe okazje.
  • Biżuterię – miłośniczki błyskotek za szklanymi frontami w witrynie znajdą miejsce do zaprezentowania swoich kolekcji, które jednocześnie będą miały swoje stałe miejsce, dzięki czemu nie zawieruszą się w domu czy mieszkaniu.
  • Kolekcję ulubionych książek – miłośnicy czytania mogą wykorzystać witrynę do przechowywania swoich najlepszych czytelniczych dzieł, do których chętnie wracają.
  • Szlachetne trunki – traktując witrynę jako barek, możesz znaleźć w niej miejsce dla butelek z najlepszych alkoholem.
  • Dekoracyjne bibeloty – wiele osób dysponuje ciekawymi ozdobami, jednak zwykle lądują na dnie szafy ze względu na brak miejsca. W przypadku witryny możesz to zmienić i właśnie na jej półkach poustawiać drobne elementy dekoracyjne, w tym świeczki czy figurki.

Oczywiście powyższa lista dotyczy półek za szklanymi frontami, których zawartość jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Warto również wspomnieć o miejscach wewnątrz witryny, która wyposażona jest w zamykane szafki. W nich znajdziesz przestrzeń do przechowywania ubrań, tekstyliów domowych, dokumentów czy różnego rodzaju akcesoriów, które nie muszą leżeć na wierzchu i za wszelką cenę chcesz je schować. Najdrobniejsze elementy możesz trzymać również w szufladach. W ten sposób łatwiej będzie Ci zadbać o ład, a w uporządkowanych wnętrzach żyje się o wiele lepiej.

 

Zdjęcie główne:  meblezych.pl