Biały Dom sprzedany - wierna replika znanego budynku została kupiona po przecenie

Znana replika jednego z najsłynniejszych budynków na świecie - Białego Domu - została sprzedana. Transakcja doszła do skutku po 4 latach spędzonych na rynku i kilku korektach cen.

Dallas White House - bo taką nazwą nosi posiadłość położona w Teksasie - to budynek przypominający siedzibę amerykańskiego prezydenta. O Białym Domu pisaliśmy oddzielnie w tym artykule >> 10 ciekawostek o Białym Domu

Biały Dom w Dallas

Budynek został wybudowany w 1996 roku, a jego wzór stanowił Biały Dom. Zarówno jeżeli chodzi o elewację oraz rozkład pomieszczeń. Budynek jest pokryty białym wapieniem, co jest jednym z niewielu odstępstw od swojego pierwowzoru (oryginalny Biały Dom jest malowany - na ten cel zużywa się ponad 2 tysiące litrów farby). 

Posiadłość w Teksasie posiada jedynie 4 sypialnie oraz 9 luksusowo wyposażonych łazienek. Podobnie jak w oryginale, budynek dysponuje salą kinową oraz piwnicą na wino. Nieruchomość jest jednak dużo mniejsza niż Biały Dom. Według serwisu nieruchomościowego - Realtor.com -  posiadłość z Teksasu posiada zaledwie 1500 metrów powierzchni, a Biały Dom ma grubo ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych (oficjalnie). 

Wnętrze i wyposażenie

Wnętrze kipi od luksusu. Ściany wyłożone są włoskim marmurem, nie brakuje również pięknej drewnianej, ręcznie robionej sztukaterii. Wisienką na torcie są kosztujące krocie francuskie żyrandole z renomowanej manufaktury Miznera.

Posiadłość rozpościera się na terenie 12 tysięcy metrów, gdzie mieści się duży ogród, garaż na 6 samochodów oraz oczko wodne i dom kąpielowy. Nieruchomość zlokalizowana jest w willowej dzielnicy miasta - Dallas Preston Hollow. 

Biały Dom sprzedany 

Niezwykła posiadłość z Teksasu spędziła na rynku nieruchomości prawie 4 lata. Nieruchomość pojawiła się w ofercie w 2014 roku za 19,5 miliona dolarów, czyli około 60 milionów złotych.

Niestety przez te lata nie znalazł się nikt zainteresowany kupnem, co wymusiło obniżenie ceny. Posiadłość została kupiona finalnie za 10,9 miliona dolarów przez osobę, która pragnęła zachować swoją anonimowość. 

Źródło: realtor.com