Apartamenty inwestycyjne nad morzem. Wypoczywanie i zarabianie na wakacjach?

Nad Bałtyk każdego roku przybywają miliony wczasowiczów spragnionych chwili wytchnienia. Polskie morze przyciąga turystów piaszczystymi plażami, malowniczymi klifami i czystą wodą. Dodajmy do tego niepowtarzalny klimat nadmorskich miejscowości i okaże się, że wielu z nas z chęcią zamieszkałoby nad morzem. Czy można to zrobić i jednocześnie na tym zarobić? Okazuje się, że tak!

Gdzie zacząć?

 

Polskie wybrzeże urzeka turystów mnogością komfortowych i kameralnych miejsc, w których mogą spędzić czas. Jednym z nich jest Ustronie Morskie – urokliwa miejscowość położona na Pomorzu Zachodnim. Miasteczko oferuje turystom piaszczystą plażę, z której można zejść na spacerowe molo, malowniczy klif, idealnie nadający się do obserwowania zapierających dech w piersiach zachodów słońca, i wodę, która należy do najczystszych na polskim wybrzeżu. Klimat miejscowości, kojący szum fal i morska bryza działają odprężająco i zapewniają relaks nawet najbardziej zestresowanym mieszkańcom wielkich aglomeracji. Kameralne miasteczko położone jest zaledwie 10 km od Kołobrzegu, a co za tym idzie bardzo łatwo się do niego dostać. Dzięki doskonałemu skomunikowaniu trasa z Poznania do Ustronia zajmuje niewiele ponad trzy godziny. W sam raz, by wyskoczyć tutaj na weekend, odetchnąć po męczącym tygodniu.

 

Dzięki inwestycji OGRODOWA 1, realizowanej przez Horizen Development, marzenie o związaniu się z tak pięknym miejscem może się spełnić. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie tylko najzamożniejsi mogą sobie pozwolić na zakup apartamentu w atrakcyjnej turystycznie miejscowości. To idealny kompromis: połączenie marzeń o nadmorskiej nieruchomości z jednoczesnym mieszkaniem na stałe w zupełnie innym miejscu. A nade wszystko – możliwość zarabiania na wynajmie nieruchomości, kiedy nie jest przez nas użytkowana.

Ile można zarobić na zakupie apartamentu inwestycyjnego?

 

W przypadku inwestycji OGRODOWA 1 w Ustroniu Morskim właściciel może liczyć nawet na 12% stopę zwrotu. Oznacza to, że roczny zysk z apartamentu wynosi aż 50 000 złotych. Przy obecnych, przedsprzedażowych, cenach apartamentów mówimy o zarobku aż pół miliona złotych w ciągu ośmiu lat. Zakupiony apartament jest nabywcy, dzięki czemu ma on możliwość np. spontanicznego wyjazdu na wakacje czy weekend bez konieczności szukania hotelu. Zarządca zajmuje się wszystkim od znalezienia najemców krótkoterminowych, przez sprzątanie, po wymianę pościeli.

Cały mechanizm można podsumować w trzech prostych krokach:

 

  1. Inwestor buduje obiekt apartamentowy w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji.
  2. Inwestor lub operator najmu wyznaczony do tego celu przez dewelopera zostaje operatorem obiektu.
  3. Klient prywatny wykupuje apartament na własność, a operator zajmuje się serwisem, odpowiednim obłożeniem oraz obsługą gości.

 

https://horizen.pl/

Co wybrać?

 

Obiekty, które na siebie zarabiają łączy jeden wspólny mianownik: doskonała lokalizacja. Nie zaskakuje więc, że największą popularnością cieszą się inwestycje położone nad morzem i w górach. Wielu turystów stara się jednak unikać dużych skupisk ludzi i na wakacje wybiera mniej oblegane miejscowości. Nie bez znaczenia pozostaje również dostęp do dodatkowych aktywności turystycznych, takich jak szlaki piesze i rowerowe czy parki krajobrazowe.

 

Trzeba również pamiętać, że lokalizacja i infrastruktura wpływają na późniejszą atrakcyjność nieruchomości, jeśli chcielibyśmy ją odsprzedać. Dobrze położone nieruchomości na przestrzeni lat będą tylko zyskiwać na wartości, dzięki czemu możliwa będzie ich odsprzedaż z dużym zyskiem.

 

W ostatnich latach nadmorskie apartamenty cieszą się coraz większą popularnością. Inwestycja Ogrodowa 1 oferuje lokale o zróżnicowanych metrażach dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego inwestora. Ponadto, apartamenty charakteryzują się fantastycznym stosunkiem wielkości i jakości do ceny.

 

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie 2022 roku na nocleg nad Bałtykiem zdecydowały się prawie 3 mln osób, czyli średnio o 230% więcej niż przed rokiem. Analizując dane GUS widać wyraźnie, że po dwóch latach pandemii Polacy coraz chętniej wybierają się na nadmorskie wczasy. Prognozuje się, że w ciągu kilku najbliższych lat liczba turystów nad polskim morzem będzie tylko rosnąć. Dla właścicieli i operatorów apartamentów inwestycyjnych to dobra wiadomość. Mogą być pewni, że problemów z wynajmem lokali nie będzie.