3 powody, dla których warto kupić gotowy projekt domu

Budowa domu zawsze jest sporym wyzwaniem – tym bardziej że musi zostać poprzedzona licznymi formalnościami. Jedną z nich, niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę, jest wykonanie i oddanie projektu domu. Możliwości w tym zakresie są dwie – można zamówić indywidualny projekt domu lub kupić gotowy. Dlaczego warto postawić na to drugie rozwiązanie? Oto trzy wybrane przez nas powody!

Projekt domu – co to jest?

 

Projekt domu to dokument zawierający wszystkie informacje dotyczące budowanego domu – zastosowanych podczas budowy rozwiązań i wykorzystanych materiałów. Projekt domu obejmuje również różnego rodzaju rysunku techniczne, szkice czy rzuty. Warto tutaj wspomnieć, że budowa domu jest możliwa tylko wówczas, gdy projekt jest zgodny z aktualnym prawem budowlanym.

 

Projekt domu obejmuje:

  • architektoniczny – tutaj znajdują się informacje dotyczące konstrukcji, materiałów czy technologii wznoszenia;
  • konstrukcyjny – powinien obejmować opisy techniczne i rysunki techniczne rozwiązań konstrukcyjnych;
  • projekt instalacji elektrycznej – obejmuje informacje dotyczące instalacji elektrycznej i jej opisy;
  • projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej – w tym miejscu należy umieścić opisy instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz rysunki techniczne rozwiązań, które mają być zastosowane podczas budowy.

Dlaczego warto wybrać projekty domów pracowni Domowe Klimaty – trzy powody

 

Jak widzisz, projekt domu to obszerny dokument, zawierający wiele informacji, danych, rysunków i szkiców. Dlaczego w takim razie warto wybrać gotowe projekty?

 

Pełen profesjonalizm

 

Wybierając gotowy projekt, masz pewność, że będzie on wykonany w pełni profesjonalnie. W pracowniach pracują architekci i projektanci, którzy mają odpowiednie doświadczenie w tego typu zleceniach. Z projektantami wykonującymi indywidualne projekty bywa natomiast różnie – zwłaszcza wtedy, gdy decydujemy się na usługi mniej doświadczonego architekta, stawiającego dopiero pierwsze kroki w zawodzie.

 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że oferty takich pracowni są bardzo rozbudowane. Znajdziesz tam projekty dużych i małych domów, nie tylko parterowych, ale również piętrowych i projekty domów z poddaszem. Domowe Klimaty to jedna z pracowni wykonujących takie projekty.

Krótki czas oczekiwania

 

Czy wiesz, że na projekt wykonany na zlecenie trzeba czekać przynajmniej kilka miesięcy – i to nawet wówczas, gdy nie wymaga on poprawek. W ten sposób termin rozpoczęcia budowy potrafi się znacząco opóźnić. Wybierając gotowy projekt, po prostu go kupujesz i praktycznie od razu możesz rozpocząć budowę.

 

Projekty domów z poddaszem Domowe Klimaty i innych pracowni to oszczędność finansowa

 

To niepodważalna zaleta gotowych projektów. Doświadczony architekt za projekt domu bierze najczęściej od 100 do 300 złotych za m2. Są to znacznie większe kwoty, niż te, które trzeba zapłacić za projekty domów pracowni Domowe Klimaty i innych. Takie firmy oferują gotowe projekty domów o powierzchni użytkowej około 130 m2 już za około 4000 złotych. To po prostu bardzo korzystne rozwiązanie!