10 sposobów na ożywienie wnętrza

Kontrastowe kolory, przeszklenia, oryginalne oświetlenie i niebanalne dekoracje - to tylko niektóre z pomysłów na uczynienie wnętrza niepowtarzalnym. Prezentujemy mieszkania z serwisu Domiporta.pl, których właściciele skutecznie zwalczyli monotonię wystroju swoich czterech kątów.

Typografia czyli alfabet na ścianach
Panuje trend na urozmaicanie wnętrz poprzez naścienne napisy. Właściciele mieszkania, które można wynająć we Wrocławiu, postanowili zamiast konkretnych słów, umieścić na ścianie nieregularną rozsypankę liter.
Elementy florystyczne
Gigantyczne kwiaty na ścianie, nadały apartamentowi wyrazu i sprawiły, że pomieszczenie wykończone w bieli, jest znacznie bardziej przytulne. Ta naścienna sztukateria jest najlepszym dowodem na to, że warto łączyć modern z elementami florystycznymi, a nawet ludowymi.

 

Ikony kina w sypialni
W nowoczesnym mieszkaniu zlokalizowanym na warszawskim Mokotowie, zdecydowanie dominuje biel i czerń. Nad sypialnianym łóżkiem zawieszono kolorowe portrety - Audrey Hepburn i Marilyn Monroe. Obrazy okazały się doskonałym pomysłem na przełamanie chłodnej aury, panującej w pomieszczeniu.

 
Kontrast
Salon domu usytuowanego w warszawskiej dzielnicy Wilanów, jest niezwykle oryginalny dzięki designerskiej fototapecie, doskonale kontrastującej z jasnym, stonowanym wnętrzem. Urozmaiceniem są także wyraziste, limonkowe poduszki.
 
Świetliste wzory
Ascetycznie urządzone pomieszczenie za sprawą żyrandola w kwieciste wzory, staje się magiczne, wraz z włączeniem światła...
W nadmorskim stylu
W warszawskim apartamencie, ciekawy efekt uzyskano poprzez zestawienie bieli z kontrastującym turkusem. Czyżby inspiracją była morska bryza?

 
Bicykl wiecznie żywy
Warto umilić sobie przebywanie w domu, umieszczając w nim elementy dekoracyjne związane z naszą pasją. W krakowskim mieszkaniu na ścianie zamontowano... rower. Zdecydowano się jednak na  jego zminiaturyzowaną, oldschoolową wersję, inspirowaną pojazdami z XIX wieku.
 
W klimacie Notting Hill
Wyjątkowo przestronny apartament położony w prestiżowej lokalizacji- Dolnym Sopocie. Jasne wnętrza w połączeniu z brytyjskim akcentem w postaci kontrastowych poduszek, przeniosą każdego w klimat bajkowego Londynu.
 
Z widokiem na stolicę
Właściciele ogromnego, wyjątkowo wysokiego mieszkania, w którym przeplatają się style z różnych epok, zdecydowali się na niebanalne rozwiązanie - hamak w salonie. Przyszli lokatorzy będą mogli się na nim zrelaksować, jednocześnie podziwiając panoramę Warszawy, dzięki licznym przeszkleniom.