Dane podstawowe

Ostrówek 12
Inwestycje Wielkopolski

Cena:

od 344 128 do 485 662 PLN

Cena za metr:

od 7 400 do 7 600 PLN

Typ nieruchomości:


mieszkania

Lokalizacja:


województwo: wielkopolskie
powiat: Poznań m.
miejscowość: Poznań
dzielnica: Śródka, Ostrówek 12

Powierzchnia:


od 45 do 66 m2
Termin oddania:
wrzesień - 2015
Zdjęcie 1/5

Wszystkie oferty z tej inwestycji

Czekaj...
45,28 m2  
344 128 PLN  
Parter  
 
65,63 m2  
485 662 PLN  
Parter  
 
Wróć do poprzedniego widoku   powrót »

Informacje dodatkowe

Ilość budynków:

1

Ilość mieszkań w inwestycji:

24

Ogrzewanie:

gazowe

Kanalizacja:

miejska
Okolica
centrum handlowe, sklep spożywczy
Zalety oferty
teren zamknięty, winda, telefon, łącze internetowe, telewizja kablowa
Opis

ZAMIESZKAJ U ŹRÓDEŁ POZNANIA

Uwaga! Oferta promocyjna! Ważna do odwołania!

Planowana inwestycja znajduje się na Śródce, u zbiegu ulic Ostrówek i Filipińskiej.
Dzisiejsza ulica Ostrówek, prowadząca z Mostu Jordana na Rynek Środeczki, to jedyna pamiątka po prawdopodobnie najmniejszym mieście I Rzeczypospolitej o tej samej nazwie.
Położenie inwestycji tak blisko Starego Miasta, w miejscu historycznym, którego blask jest dzisiaj sukcesywnie przywracany – nadaje tej lokalizacji szczególnego znaczenia.

To kolejny punkt na mapie strategicznych projektów Inwestora realizowanych w Poznaniu, będący kontynuacją idei, w myśl której najbardziej liczy się
lokalizacja!


W bliskim sąsiedztwie nieruchomości, przy Rondzie Środka, znajduje się dworzec autobusowy komunikacji miejskiej (Środka Dworzec) oraz krzyżują się tam liczne linie tramwajowe, co w sposób wygodny łączy to miejsce z praktycznie każdą stroną miasta.

W inwestycji zaplanowany jest parking podziemny, na którym będą znajdować się miejsca przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców budynku.


HISTORIA

Ostrówek, położony pomiędzy Śródką a Ostrowem Tumskim, był prawdopodobnie najmniejszym miastem I Rzeczypospolitej, któremu przywileje nadał w 1444 roku król Władysław Warneńczyk. Niemniej proces urbanizacji Ostrówka, będącego wcześniej własnością kapituły poznańskiej, rozpoczął się wtedy, kiedy to za panowania Władysława Jagiełły przebiegał tam jeden z lądowych szlaków kupieckich na Litwę.

Ostrówek składał się z 16-20 gospodarstw (wg spisów z XVI i XVIIw.), a w różnych okresach swoich dziejów zamieszkiwany był raptem przez 100 do 200 mieszkańców, głównie rzemieślników świadczących usługi na rzecz niższego kleru kapitulnego oraz sług kanoników i prałatów. Mimo to posiadał pełne prawa miejskie i targ sobotni.
Charakteryzowała go zabudowa drewnianych domów parterowych lub jednopiętrowych.

Do XVIIIw. Ostrówek był wyspą oddzieloną od Śródki kanałem. Zasypanie jego poskutkowało z czasem wchłonięcie Ostrówka przez Śródkę.

W 1800r. Ostrówek wraz ze Śródką i Chwaliszewem wcielony został do Poznania. Utrata samodzielności nie wpłynęła dobrze na ten rejon. Dopiero po 1870 r., kiedy Poznań zaczął się dynamicznie rozwijać, Śródka wraz z Ostrówkiem stały się atrakcyjnym przedmieściem Poznania dla migrujących za pracą z polskich wsi i miasteczek. Wtedy też powstawały zachowane do dziś kamienice, m.in. zbudowana w 1884r. kamienica przy ul. Ostrówek 12. Jeśli jednak chodzi o infrastrukturę sanitarną, drogi, oświetlenie – rejon ten był dyskryminowany przez miejskie i policyjne władze pruskie. Stanowił on za to podatny grunt dla wszelkich polskich organizacji czerpiących z dawnych tradycji samorządowych Śródki, a zatem też i Ostrówka.
W 1888r. Ostrówek nawiedziła wielka powódź zalewając cały teren dzielnicy.

Po II wojnie św. Środka wraz z Ostrówkiem podupadały dalej. W miejscu po wyburzeniu części domów poprowadzono trasę warszawską, zlikwidowano połączenie mostowe z Ostrowem Tumskim.

Jednak mimo tych zaniedbań z okresu PRL, miejsce to zachowało swój szczególny, unikatowy na skalę Poznania klimat, również w znaczeniu kulturowym. Szczególny urok tego miejsca dostrzegają twórcy sztuki, znajdując tutaj przyjazną przestrzeń do jej prezentacji i realizacji swoich projektów (m.in. podczas festiwalu Malta).

Sytuacja zaczęła się zmieniać w ostatnich kilkunastu latach i obecnie miejscu temu przywraca się jego dawny urok. Niewątpliwie przyczyni się do tego rewitalizacja i rozbudowa zabytkowej kamienicy przy ul. Ostrówek 12.

ARCHITEKTURA

Poprzez zastosowane materiały, szkło i stal oraz rytmikę podziałów, projektowana nadbudowa wyraźnie odcina się od istniejącej zabytkowej zabudowy. W rozbudowie tylnej części działki konsekwentnie wprowadzono przeszkloną ostatnią, czwartą kondygnację, nadając całemu założeniu spójności.
Na niższych kondygnacjach wprowadzono natomiast nieregularny układ okien, nawiązujący do, często przypadkowego, rytmu zabudów oficyn, które narastały z czasem.
Całość ma wpasowywać się w historyczną tkankę Śródki w nowoczesny i gustowny sposób, nie powodując dysonansu, a podkreślając estetyczne walory otaczających inwestycję kamienic.

Na całą bryłę złoży się istniejąca kamienica (3 kondygnacje nadziemne z nadbudowanym jeszcze jednym piętrem, 1 kondygnacja piwnicy) oraz nowo projektowana część (4 kondygnacje). Pod całą działką zaplanowano parking podziemny.

Projekt: Easst.com

OPIS BUDYNKU

Frontową zabudowę działki kształtuje trzykondygnacyjny budynek z II połowy XIX wieku, który zostanie gruntownie odremontowany. Na połowie jego dachu powstanie kolejna kondygnacja, która według wytycznych konserwatorskich ma nawiązywać wysokością do nowo budowanej części. Na drugiej połowie dachu powstanie taras dostępny tylko dla dwóch mieszkań położonych na ostatnim piętrze. Przebudowane wnętrza parteru przeznaczone będą pod usługi, a wyższe kondygnacje na mieszkania

Zmieniony zostanie układ komunikacyjny budynku. Zamiast istniejącej klatki schodowej powstanie nowa wraz z windą, z wejściem zlokalizowanym w nowej części.

W czterokondygnacyjny nowym budynku zaplanowano mieszkania. Na poziomie parteru możliwe jest posiadanie tarasu do wyłącznego użytku jego mieszkańców. Górna kondygnacja wizualnie połączona jest z nadbudową zabytkowej kamienicy. Na dachu od strony podwórza zaprojektowano taras. Możliwe jest połączenie mieszkań na ostatniej kondygnacji i stworzenie przestrzennego, luksusowego apartamentu.

Całość obiektu posadowiona jest na płycie parkingu podziemnego, na którym będą znajdować się miejsca przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców.

Strona inwestycji www.ostrowek12.pl.

Szczegóły dotyczące sprzedaży i aktualnych promocji dostępne są w biurze sprzedaży w Poznaniu przy ul. Garbary 53/2, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, tel.
pokaż kontakt
lub
pokaż kontakt
.


Proszę czekać...
E-mail znajomego *
Twój e-mail
Tytuł listu
Treść wiadomości
Proszę czekać...
Zapytaj o tę nieruchomość
(61) 664 48 88
Nie zapomnij powiedzieć, żę znalazłeś/aś to ogłoszenie na Domiporta.pl
Nieruchomości Wielkopolski - Pośrednictwo
61-869 Poznań, ul. Garbary 53
Tel.: 48 61 66 44 888, 48 608 635 020
Proszę czekać...
Nowość! Oferta kredytowa dla tej nieruchomości!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Mediasoft Polska sp. z o. o. zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r.\ Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) oraz na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną zgodnie z ustawą 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. nr 144, poz. 1204).

Poznań

Wybierz dzielnicę:
Winogrady 262 ofert
Grunwald 170 ofert
Wilda 146 ofert
Naramowice 139 ofert
DĘBIEC 126 ofert
Stare Miasto 99 ofert
Piątkowo 98 ofert
Nowe Miasto 74 ofert

Poznań

Inne nieruchomości
w tej lokalizacji:
Mieszkania
Mieszkania na wynajem 1 147 ofert
Domy
Domy na sprzedaż 1 467 ofert
Działki
Działki na sprzedaż 1 073 ofert