Najnowsze artykuły

 • Oto najdziwniejszy domek na drzewie jaki dzisiaj zobaczycie

  Oto najdziwniejszy domek na drzewie jaki dzisiaj zobaczycie

  Artysta Aibek Almasov podszedł niezwykle kreatywnie do tematu domku na drzewie i stworzył odwróconą wersję domku wokół drzewa. Niezwykła konstrukcja znajduje się w Kazachstanie i zwraca uwagę na ważny problem dzisiejszego świata.

  Bartłomiej Baranowski
 • Niemal miliard dolarów za budynek? Tak, jeżeli chodzi o legendarny hotel Ritz w Londynie
 • 5 trendów wnętrzarskich, które skradną serca Polaków

  5 trendów wnętrzarskich, które skradną serca Polaków

  Międzynarodowe targi designu to wydarzenia, które wyznaczają nowe trendy w aranżacji wnętrz. Dla projektantów stanowią źródło inspiracji oraz punkt wyjścia do tworzenia wyjątkowych, świeżych i nowoczesnych realizacji. O wytypowanie aktualnych kierunków, które mają szansę przyjąć się w polskich domach, poprosiliśmy wrocławską pracownię KODO. Oto pięć z nich!

  materiał prasowy
 • Będzie taniej - zapowiada ministerstwo Inwestycji i Rozwoju - o 30 zł
 • Sprzedajemy mieszkanie z powodu rozwodu, a najczęściej kupują je 30-latkowie - tak wygląda obraz transakcji na rynku wtórnym
 • Pamiętacie te kultowe domki letniskowe? Jego nowa wersja jest... przenośna i eko
 • Co to jest opłata adiacencka i kiedy trzeba ją zapłacić?

  Co to jest opłata adiacencka i kiedy trzeba ją zapłacić?

  Opłata adiacencka to termin, który dotyczy właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości. Naliczana jest przez gminę, a sankcje wynikające z braku zapłaty są duże. Brak opłaty skutkować będzie egzekucją administracyjną, czyli np. zajęciem wynagrodzenia wpłacanego nam przez pracodawcę. Co to jest opłata adiacencka i w jaki sposób jest naliczana?

  natalia
 • Budowa osiedla w centrum miasta a ochrona przed hałasem. Kluczowe założenia

  Budowa osiedla w centrum miasta a ochrona przed hałasem. Kluczowe założenia

  Nabywcy decydując się na mieszkania z rynku pierwotnego zwracają szczególną uwagę na lokalizację. Im bliżej najważniejszych punktów infrastrukturalnych tym lepiej. Z perspektywy mieszkańców liczy się praktyczność - krótki dystans do szkoły, przedszkola, przychodni czy sklepów. Jednak minusem życia w centrum jest hałas, który może doskwierać. Głośny dźwięk dobiegający z ulic, ale również pogłosy wewnątrz inwestycji np. z klatek schodowych. Na co zwrócić uwagę przy budowie nowoczesnych nieruchomości, aby niwelować dyskomfort spowodowany wysokim poziomem hałasu?

  materiał promocyjny
 • Nie mają dostępu do morza, ale będą mieli budynek nawiązujący do wraku statku - projekt budynku w stolicy Czech