Gdyby nie PKP - ubyłoby 700 hektarów gruntów pod program Mieszkanie Plus

Nie jest tajemnicą, że istotny wpływ na program Mieszkanie Plus mają właśnie Polskie Koleje Państwowe. To własnie PKP przeznaczyło na rzecz programu już 600 hektarów, a w najbliższej przyszłości dorzuci jeszcze 118 hektarów.

Zgodnie z umową jaką zawarły PKP oraz Krajowy Zasób Nieruchomości, spółka ma przeznaczyć kolejne 138 nieruchomości na rzecz KZN. Łącznie będzie to ilość 118 hektarów. 

Grunt pod Mieszkanie Plus

Działki przekazane przez PKP do KZN mają być wykorzystane pod budowę budynków w ramach programu Mieszkanie Plus. Do tej pory PKP przekazało prawie 258 nieruchomości o łącznej powierzchni 600 hektarów. Szacowana wartość przekazanego gruntu to niemal 1,3 miliarda złotych. 

Według danych spółki, przekazany grunt znajdował się głównie w miastach powyżej 20 tysięcy oraz największych metropoliach takich jak Kraków, Gdańsk i Warszawa. 

Krajowy Zasób Nieruchomości

Od czasu uchwalenia ustawy o KNZ grunt pod program Mieszkanie Plus przekazały takie instytucje i spółki jak PKP, Lasy Państwowe, Agencja Mienia Wojskowego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. 

Do 27 kwietnia z puli 711 miast liczących poniżej 20 tys. mieszkańców przeanalizowano 590 miast i wstępnie wytypowano 138 nieruchomości o powierzchni wynoszącej ponad 118 ha

- rzecznik prasowy PKP SA Michał Stilger. 

Źródło: Bankier.pl

Więcej o: