Lubiliście grę The Sims? Ten tytuł jest dla Was! Generalne Remonty Domów - pierwsza recenzja w Polsce

Pamiętacie grę The Sims? Jednym z jej najprzyjemniejszych mechanizmów była możliwość urządzania domów simów. Nowy tytuł od polskiego studia Empyrean wykorzystuje tą atrakcję do granic możliwości!

Gra Generalne Remonty Domów to odmiana symulatora, w którym wcielamy się w inwestora zajmującego się flipowaniem nieruchomości. Polega to na kupieniu okazyjnie zniszczonej nieruchomości, wyremontowaniu jej oraz sprzedaniu w korzystnej cenie. 

Nie od razu dom kupiono

Na kupno pierwszych nieruchomości przyjdzie jeszcze czas. Początek gry polega na wykonywaniu drobnych napraw u klientów. Dzięki temu, uczymy się podstawowych mechanizmów produkcji oraz zapoznajemy z możliwościami jakie przygotowali dla nas twórcy.

 

Zadania są różnorodne. Raz musimy podzielić sypialnię klienta, by zmieścił się pokój dla jego małej córeczki. Innym razem pomożemy pewnemu starszemu panu, który wynajmował lokal studentom. Ci jednak zrobili bałagan i sprzedali grzejniki na złom. Naszym zadaniem będzie doprowadzenie posiadłości do stanu sprzed feralnej transakcji. 

Na wypełnianiu początkowych zadań spędzimy kilka godzin. W tym czasie nauczymy się wszystkim umiejętności oraz niektóre z nich rozwiniemy. Przede wszystkim jednak, uzbieramy wystarczająco dużo pieniędzy by zacząć kupować nieruchomości!

Malarz, tynkarz, akrobata

Gdy już nasza postać uzbiera odpowiednią kwotę, nastąpi pora wyboru domu do remontu. Lepiej mieć przygotowane duże zaplecze finansowe, ponieważ do ceny nabycia nieruchomości trzeba doliczyć koszt remontu i kupna materiałów. To świetna lekcja poglądowa dla osób planujących podobną inwestycję w prawdziwym świecie. 

Najpierw przechodząc po domu (gracz) wyrzuca śmieci i rozplanowuje co będzie robił dalej. Później, według własnego uznania i intuicji, może wyburzać ściany, kafelkować, malować, projektować i meblować dom swoich marzeń. Na koniec próbuje go sprzedać, a gra wyszukuje "wirtualnych kupujących", do których gustu najbardziej pasuje dom i przygotowuje wycenę.

- opowiada o genezie gry jeden z jej twórców - Krzysztof Krej, założyciel firmy Empyrean.  

Po kupieniu nieruchomości należy ją gruntownie wysprzątać oraz wyprzedać zbędne przedmioty i meble by zdobyć jeszcze więcej środków na planowany remont. Następnie przechodzimy do koniecznych napraw i sprzątania. Na sam koniec zostaje aranżacja wnętrza i sprzedaż nieruchomości. Wszystko po to, by zacząć od początku. Ale po pierwszej korzystnej sprzedaży można się uzależnić od flipowania nieruchomości. 

Jednoosobowa ekipa remontowa

Jako gracz potrafimy sprzątać, budować ściany, remontować gniazdka, przestawiać meble, malować ściany i wiele, wiele więcej! Każdą czynność należy wykonać przez odpowiednią sekwencję ruchów. Np. aby umyć okna, trzeba przeciągnąć po szybach myjkę parową (uważajcie by nie zostawić zacieków) za pomocą myszki.

Zlecenia remontów otrzymujemy na skrzynkę mailową. Za pomocą komputera możemy również kupować nieruchomości.Zlecenia remontów otrzymujemy na skrzynkę mailową. Za pomocą komputera możemy również kupować nieruchomości. screen z gry

Podobnie jest praktycznie z każdą czynnością. Od wyburzania ścian aż po montaż zlewu. Nasza postać jak przystało na porządną grę potrafi się również rozwijać. Wraz z każdą czynnością jaką wykonamy otrzymujemy punkty, które można wydać na cechy naszej postaci. Dzięki nim będziemy mogli szybciej malować ściany bądź wynegocjować lepszą cenę podczas sprzedaży nieruchomości.

Wszystkie opcje są gustownie wyeksponowane na ekranie gryWszystkie opcje są gustownie wyeksponowane na ekranie gry screen z gry Generalne Remonty Domów

Gracz poza narzędziami posiada również tablet, dzięki któremu może kupować wszystko co mu potrzebne na budowie. Armaturę, farby, meble a nawet książki do ustawiania na półkach. Tablet służy również jako panel zarządzania wspomnianymi punktami postaci oraz aparat fotograficzny, którym możemy wykonywać zdjęcia przygotowanych przez nas wnętrz.

Symulator budowlańca

Symulatory w Polsce cieszą się niesamowitą popularnością. Najgłośniejszymi tytułami są przede wszystkim gry z serii Farming Simulator - edycja z 2017 sprzedała się nad Wisłą w ilości 100 tysięcy kopii w zaledwie 3 miesiące. W produkcji tej możemy wcielić się po prostu w... rolnika.

Generalne Remonty Domów mogą być nową marką, która znajdzie uznanie wśród polskich i zagranicznych graczy. Produkt daje ogromne możliwości, a cała rozgrywka dostarcza niezwykłej przyjemności. Jeżeli lubicie symulatory, a kochacie programy o urządzaniu wnętrz - jest to produkcja dla Was!

Premiera: 17 maja

Wymagania: 

Rekomendowane: Intel Corei i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit

Minimalne: Intel Core i3 3.2 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon R7 260X lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Więcej o:
Skomentuj:
Lubiliście grę The Sims? Ten tytuł jest dla Was! Generalne Remonty Domów - pierwsza recenzja w Polsce
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX