Tak wygląda najdroższy dom w Palo Alto wystawiony na sprzedaż

Palo Alto to samo centrum Krzemowej Doliny. Tutaj znajdują się główne siedziby takich firm jak Facebook, Google, Tesla Motors czy PayPal. To również lokalizacja jednego z najdroższych domów w USA dostępnych na rynku.

Posiadłość należy do miliardera Scotta McNealy - założyciela firmy Sun Microsystems. Jej budowa trwała około 7 lat, w tym dwa zostały poświęcone na zdobycie zezwoleń. 

Palo Alto

Rezydencja w Palo Alto była oczkiem w głowie miliardera. Ziemię pod jej budowę zakupił jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Pozostałą ziemię małżeństwo McNealy dokupili w 2001 roku. Obecnie posiadłość znajduje się łącznej powierzchni 5 hektarów. 

Dom został wybudowany 2008 roku po siedmioletnim procesie inwestycyjnym. Właściciel posiadłości zdecydował się sprzedać rezydencję z powodu wyprowadzki synów. Pieniędzy z pewnością mu nie brakuje, ponieważ sprzedał swoją firmę innej spółce technologicznej - Oracle - za kwotę 7,4 miliarda dolarów. 

Luksus w Dolinie Krzemowej

Budynek posiada prawie 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Na tej przestrzeni znajduje się 5 sypialni wyposażonych w garderoby i 7 łazienek oraz cała masa dodatkowych pomieszczeń. 

Wśród nich jest wymieniony pokój do przygotowywania pizzy (pizza room), w którym znajduje się oryginalny piec do pieczenia, specjalne pomieszczenie do gry w pokera, sauna parowa i sucha oraz SPA. 

Rezydencja w Palo AltoRezydencja w Palo Alto zdjęcie ofertowe / rexchange.com

Ponadto, w rezydencji znajduje się specjalnie wyposażony panic room, z kevlarowymi drzwiami i systemem alarmowym. To nie koniec. W posiadłości jest również sala do tańca, siłownia, basen, piwnica win, sala do bilardu oraz kino. 

Ogród

Na działce można znaleźć parking na 60 samochodów oraz dom gościnny z jedną sypialnią. Na terenie posiadłości znajduje się też spore pole do uprawiania gry w golfa oraz zadaszone boisko do gry w kosza bądź hokeja wraz z całą infrastrukturą. 

Rezydencję obecnie można kupić za 96,8 milionów dolarów, czyli około 362 milionów złotych. Za ofertę sprzedaży odpowiada agencja nieruchomości - REX Real Estate. 

Źródło: rexchange.com

Więcej o: