Szwajcarski pałac z tajnym przejściem wystawiony na aukcji - wylicytuj go już dziś

Chateau de Bavois to pałac, który zostanie sprzedany coraz bardziej popularną metodą licytacji. Aukcja rusza już dziś - 28 czerwca - rozpoczyna się bez ceny minimalnej.

Rezydencja Chateau de Bavoisto to budynek pochodzący z XIV wieku, znajduje się niedaleko Lozanny. Za pośrednictwo sprzedaży odpowiada dom aukcyjny Concierge Auctions

Chateau de Bavois

Budynek jest datowany na XIV wiek i został wybudowany na ziemiach należących w owym czasie do do Piotra II Sabaudzkiego, nazywanego „małym Karolem Wielkim". Obecnym właścicielem rezydencji jest genewski bankier Thierry Lombard, który nabył posiadłość w 1987 roku. 

Przez te lata budynek został gruntownie wyremontowany i przystosowany do obecnych standardów. Na ponad 800 metrach kwadratowych znajduje się 14-cie sypialni, w tym: 8 dwupoziomowych, 4 typu master oraz dwie przewidziane dla gospodarzy domu. 

Rycerskie wyposażenie

Tak wspaniały pałac nie może się obejść bez niezwykłego wyposażenia. Jednym z nich jest sala rycerska, w której można organizować bale i przyjęcia. Nie brakuje również tajnego tunelu prowadzącego z nieruchomości do zabudowań gospodarczych. 

Nieruchomość posiada 3,6 hektara. Na tym terenie znajdują się między innymi: basen, stodoła, stajnie oraz garaż podziemny na 6 samochodów. Posiadłość jest również bardzo dobrze skomunikowana. Do alpejskich kurortów, dzięki pobliskiej autostradzie (A-9) można dojechać w 2 godziny. Natomiast by dojechać do lotniska w Genewie wystarczy godzina. 

Źródło: luxify.com

Więcej o: