Picasso na dnie - willa, w której dno basenu ozdobił sam Pablo Picasso sprzedana

Posiadłość, w której znajdują się obrazy Picassa na ścianie są z pewnością bardzo bogate. Jak w takim razie określić willę posiadającą jego malunek na dnie basenu? Posiadłość El Martinete sprzedana!

Willa El Martinete to słynne miejsce. Pierwszym właścicielem był znany w całej Hiszpanii (oraz na świecie) tancerz flamenco Antonio el Bailarín. A jego przyjacielem był malarz Pablo Picasso.

Prezent urodzinowy

Malunek Picassa nie odpowiada za cenę nieruchomości, choć z pewnością wpływa na jej zwiększoną wartość! Dzieło wykonał osobiście Picasso podczas jednej z wielu wizyt u swojego przyjaciela w 1961 roku. Był to prezent urodzinowy dla  Antonio el Bailarína.

Dzieło jest zachowane w bardzo dobrym stanie i widać je nawet dzisiaj. Sporym minusem posiadłości jest jedynie bliska odległość zabudowań hotelowych. Działka znajduje się w samym sercu Puerto Banus Marina. 

Aukcja

Obecny właściciel nieruchomości kupił ją za 15 milionów euro. Zamiast korzystać z oferty sprzedaży, właściciel potraktował posiadłość jak dzieło sztuki i wystawił ją na aukcji.

Posiadłość El MartinetePosiadłość El Martinete zdjęcie ofertowe / worldwidedreamvillas.com

Aby móc wziąć w niej udział, należy najpierw wpłacić wadium (depozyt) w wysokości 100 tysięcy euro. Aukcja trwała trzy dni. Od 29 do 31 maja. Nie ujawniono jeszcze kto wylicytował posiadłość. 

Willa El Martinete

Posiadłość ma ponad 1900 metrów kwadratowych powierzchni. Na jej przestrzeni mieści się 9 sypialni z oddzielnymi łazienkami oraz dwa salony i jadalnia na 20 osób. Willa jest również wyposażona w taras z widokiem na morze oraz gabinet. 

Na terenie posiadłości znajdują się pomniejsze domki dla gości, wspomniany wcześniej basen oraz jacuzzi, sauna i bar. Powierzchnia całej działki to ponad 4 tysiące metrów. 

Źródło: worldwidedreamvillas.com

Więcej o: