Kredyt konsolidacyjny

red

Korzystnie oprocentowany kredyt zaciągany na spłatę różnego rodzaju pożyczek, np. kredytu hipotecznego , kredytu samochodowego, debetów na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, kart kredytowych, kredytów ratalnych czy pożyczek gotówkowych.

Zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest zawsze nieruchomość (banki co prawda promują czasem kredyty konsolidacyjne bez hipotecznego zabezpieczenia, ale korzystanie z nich mija się z celem - są za drogie). Co ważne, wcale nie musi to być własność kredytobiorcy, lecz na przykład kogoś z rodziny, kto zdecyduje się mu pomóc w spłacaniu kredytów.

Średni okres, na jaki może zostać udzielony kredyt konsolidacyjny, to 20 lat, choć pojawiają się oferty z możliwością wyboru 30-letniego okresu spłat. Wysokość kredytu konsolidacyjnego na ogół nie może przekroczyć 70% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie - chyba że kredytem konsolidacyjnym chcemy spłacić kredyt budowlany - wówczas jego wysokość wzrasta w stosunku do wartości zabezpieczenia (oczywiście wysokość kredytu konsolidacyjnego jest uzależniona również od zdolności kredytowej klienta).

Kredyty konsolidacyjne są udzielane w takich samych walutach jak kredyty hipoteczne mieszkaniowe: w złotych polskich, euro, we frankach szwajcarskich, ale i w innych popularnych walutach. Formalności przy wnioskowaniu o kredyt konsolidacyjny nie różnią się niczym od tych, które trzeba załatwić podczas starań o zwykły kredyt hipoteczny .

 
Weź udział w dyskusji (1)
POLECAMY
"Planowałeś zakup mieszkania? Oni właśnie zdmuchnęli ci je sprzed nosa. I 649 innym"
"Celowy zabieg przy kredycie bez wkładu własnego? W Krakowie załapie się np. jedynie kilka procent lokali"
"Mieszkania stanieją? Masowe kupowanie nieruchomości ma być zakazane. "Intensywnie nad tym pracujemy""
"Kredyt bez wkładu własnego. Znamy szczegóły. Trójka dzieci obniży ratę kredytu o 400 zł"
"To się dzieje! CPK kupiło pierwsze grunty pod budowę ogromnego lotniska"
"Rząd chce zainstalować licznik w każdym mieszkaniu. Będzie nowy obowiązek. I zrobi się zimno?"