Echo Investment kupiło hotel w Warszawie i wyburzy go na biuro

Deweloper Echo Investment SA podpisał wstępną umowę kupna od spółki Accor Polska sp. z o.o. działki i zbudowanego na niej hotelu w Warszawie za co najmniej 31 mln euro. Echo chce hotel wyburzyć i na jego miejscu postawić biurowiec - powiedział Piotr Gromniak, prezes dewelopera

Na miejscu położonego u zbiegu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej hotelu ma powstać budynek o powierzchni około 45 tys. metrów kwadratowych wraz z podziemnym parkingiem.

Ostateczna umowa sprzedaży ma zostać zawarta najpóźniej do końca 2012 roku pod warunkiem spełnienia wielu warunków, w tym między innymi pozyskania przez Echo decyzji o warunkach zabudowy działki.

- Wydaje mi się, że otrzymamy ją w pierwszej połowie przyszłego roku. Jest to warunek dla nas najistotniejszy, bo jest to warunek niezależny od nas. Pozostałe są pod kontrolą naszą lub sprzedającego - powiedział prezes Echa. Dodał, że w najbliższym czasie deweloper nie planuje innych zakupów działek.

- Kolejne transakcje może będą miały miejsce pod koniec wakacji - powiedział Gromniak.

Echo Investment zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestować 5 mld zł w 56 nowych projektów. Plany zakładają realizację 13 centrów handlowych, 16 biurowców, 26 projektów mieszkaniowych i hotel.