Plaza Centers myśli o budowie 30-50 galerii handlowych na Ukrainie

Firma deweloperska Plaza Centers może zacząć realizować projekty budowy centrów handlowych na Ukrainie - wynika z wypowiedzi dyrektora generalnego Plaza Centers Ukraina Roscisława Lewizona.

"Firma myśli o wybudowaniu 30-50 galerii handlowych nad Dnieprem. Jest zainteresowana inwestycjami w takich miastach jak: Charków, Dniepropietrowsk, Donieck, Lwów, Kijów, Odessa. Rozmowy już się rozpoczęły" - miał powiedzieć w lokalnych ukraińskich mediach Roscisław Lewizon. Wypowiedź przytacza poniedziałkowy "Parkiet".

Do tej pory Plaza Centers wybudowała 30 galerii w Europie Środkowej, z czego dziewięć w Polsce, m.in. w Poznaniu, Krakowie czy Lublinie. Firma jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, której akcje notowane są zarówno na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie, jak i na rynku akcji NASDAQ.

Grupa Plaza Centers jest wiodącym deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. W 1996 r. jako pierwsza zbudowała na Węgrzech nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Plaza Centers BV miała w 2009 r. 65 mln euro straty wobec 68 mln euro zysku rok wcześniej.