Budimex rusza z remontem wrocławskiego Dworca Głównego

PKP zleciło odtworzenie zabytkowego historycznego kompleksu dworca i przebudowę kolejowej infrastruktury technicznej konsorcjum spółek Budimex i Ferrovial Agroman. We wtorek została zawarta umowa w tej sprawie

Prace rozpoczną się po przekazaniu pasażerom przez PKP tymczasowej hali obsługi podróżnych. W pierwszej kolejności budowlańcy zorganizują plac budowy i rozbiorą kolidujące z nią obiekty, np. budynek PKP Cargo, który nie przedstawia żadnej wartości zabytkowej.

Równocześnie będą zabezpieczane elementy głównego budynku dworca, aby mogły być wzmocnione stare i wykonane nowe elementy konstrukcji nośnej dworca i peronów (wzmocnienie fundamentów). Po wykonaniu tych prac firma przystąpi do wymiany instalacji, budowy szybów windowych i klatek schodowych w budynku głównym. Wtedy także rozpocznie się remont hali peronowej, peronów i przejść podziemnych. Hala peronowa zyska nowe przeszklenie.

W ramach inwestycji, która pochłonie 265,7 mln zł netto, zostanie także wybudowany podziemny garaż dla 217 samochodów. Do zadań wykonawcy należy też zagospodarowanie terenu wokół dworca. Budimex zapewnia, że dworzec będzie gotowy przed Euro 2012.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.