Biurowiec w kształcie śmigła

Wrocławski biurowiec Gamma Office otrzymał pozwolenie na budowę. To jedna z najładniejszych koncepcji architektury

Inwestycja powstanie we Wrocławiu, u zbiegu ulic Fabrycznej i Robotniczej. Budynek powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającej Trasy Strzegomskiej. Lokalizacja ta zapewnia doskonałą komunikację zarówno z centrum miasta, jak i z zewnętrznymi arteriami Wrocławia (autostrada A4 i A8).

Jak przekonuje deweloper będzie to nowoczesny projekt spełniający funkcje biurowo-usługowo-konferencyjne. Trzy centralnie połączone skrzydła budynku mają stworzyć przestrzenną szklano-betonową bryłę w kształcie śmigła. Dzięki nowoczesnemu charakterowi architektury projekt wpisze się w postindustrialny charakter okolicy.

W Gamma Office znajdzie się około 14 tys. m kw. powierzchni biurowej, usługowej oraz konferencyjnej na siedmiu kondygnacjach. Nowoczesny biurowiec ma być propozycją dla klienta szukającego kompletnych, optymalnych od strony funkcji i jednocześnie efektywnych finansowo rozwiązań (Value for Money). - Oprócz standardowo spotykanych udogodnień jak klimatyzacja, podłoga techniczna czy parking, przyszłym klientom proponujemy zróżnicowane standardy wykończenia powierzchni najmu - mówi Roman Meysner, członek zarządu Vantage Development. Klienci będą mogli wybrać jedną z trzech opcji: otwarty, optymalny i indywidualny. Ale to nie wszystko. - Planujemy szereg usług uzupełniających: sklep typu convience, przedszkole, sale konferencyjne na godziny czy chociażby restaurację o unikalnym w skali Wrocławia profilu - zapewnia Meysner.

W inwestycji znajdzie się także centrum obsługi najemcy typu usługi kurierskie, pocztowe, cateringowe, pralnicze i inne. Najemca będzie mógł również wynająć przestrzeń magazynową lub archiwalną ,zlokalizowaną w kondygnacjach podziemnych za połowę stawki najmu. Realizacja inwestycji rozpocznie się w połowie 2010 roku, natomiast zakończenie budowy biurowca Gamma Office zaplanowano na III kwartał 2012. Inwestycję należącą do spółki Vantage Development zaprojektowała pracownia architektoniczna - APA Markowski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.