Firma budowlana Budimex przejęła Dromex

mawi

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy przypieczętował w poniedziałek fuzję obu spółek. Nazwa Dromex, która wielu Polakom kojarzy się z budownictwem drogowym, przestała istnieć

W czasach PRL Dromex budował m.in. w Libii i Iraku. Łącznie spółka wybudowała poza granicami ponad 4,7 tys. km dróg i autostrad oraz ok. 100 dużych mostów, wiaduktów i węzłów komunikacyjnych za ponad 1,7 mld dol. W lipcu 2000 r. drogowego potentata przejął Budimex, który w tym czasie był już w rękach hiszpańskiej Grupy Ferrovial. W następnych latach Budimex Dromex wchłaniał inne spółki. Wczoraj ostatecznie zakończył się proces konsolidacji - sąd zarejestrował firmę Budimex, a pracownicy Budimeksu Dromeksu stali się automatycznie jej pracownikami, zachowując dotychczasowe warunki pracy i płace.

W celu podkreślenia zmiany, jaka nastąpiła, Budimex będzie używać nowego logotypu. Zbiegło się to w czasie ze zmianą systemu identyfikacji wizualnej Ferroviala, który, podejmując decyzję o połączeniu się z firmą Cintra, realizuje strategię tworzenia zintegrowanego przedsiębiorstwa infrastrukturalno-usługowego. Oprócz zmiany własnego logotypu Ferrovial ujednolici identyfikację wizualną siedmiu głównych spółek swojej grupy: Cintry, Ferrovial Agroman, Cadagua, Cespa, Amey, Ferroser i oczywiście także Budimeksu. Odtąd logo Ferroviala, Budimeksu czy Cadagua będą wykorzystywały te same fonty liter, proporcje i kolory.

 
Weź udział w dyskusji (1)
POLECAMY
"Planowałeś zakup mieszkania? Oni właśnie zdmuchnęli ci je sprzed nosa. I 649 innym"
"Celowy zabieg przy kredycie bez wkładu własnego? W Krakowie załapie się np. jedynie kilka procent lokali"
"Mieszkania stanieją? Masowe kupowanie nieruchomości ma być zakazane. "Intensywnie nad tym pracujemy""
"Kredyt bez wkładu własnego. Znamy szczegóły. Trójka dzieci obniży ratę kredytu o 400 zł"
"To się dzieje! CPK kupiło pierwsze grunty pod budowę ogromnego lotniska"
"Rząd chce zainstalować licznik w każdym mieszkaniu. Będzie nowy obowiązek. I zrobi się zimno?"