Siedem inwestycji Ronsona

Michał Wojtczuk

Firma Ronson dzięki emisji akcji i tzw. warrantów dających prawo do objęcia akcji pozyskała 72,6 mln zł. Użyje ich do rozpoczęcia siedmiu projektów w trzech miastach Polski.

Wszystkie oferowane warranty oraz część akcji objął izraelski koncern ITR Dori, dzięki czemu utrzyma dotychczasowy udział w kapitale na poziomie 64,2 proc.

- Obserwowaliśmy duże zainteresowanie naszą ofertą także ze strony największych funduszy emerytalnych i innych polskich inwestorów instytucjonalnych, którzy objęli pozostałą część naszej oferty - dodaje Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy i członek zarządu Ronsona.

- Nasza strategia zakłada wykorzystanie środków z emisji do szybkiego wprowadzenia do oferty jak największej liczby projektów, które będą uruchamiane w pierwszej kolejności w stosunkowo niewielkich etapach. Dzięki temu spółka znacząco uatrakcyjni swoją ofertę. Nasza decyzja podyktowana jest przede wszystkim bardzo dobrymi wynikami sprzedaży lokali w ostatnich miesiącach, które notujemy w obecnie realizowanych projektach - mówi Shraga Weisman, prezes zarządu Ronson Europe.

- Planujemy zrefinansować część zobowiązań zaciągniętych na zakup działek i zwolnić część zabezpieczeń. Dzięki temu w momencie rozpoczynania nowych inwestycji posłużą nam one jako wkład własny w projektach współfinansowanych przez banki - wyjaśnia Tomasz Łapiński.

Środki pozyskane z emisji akcji Ronson zamierza przeznaczyć na rozpoczęcie w przyszłym roku siedmiu nowych projektów mieszkaniowych. Dzięki nowym projektom spółka zaoferuje łącznie niemal 550 lokali o powierzchni użytkowej wynoszącej około 40 tys. m kw. Dwa projekty to ostatnie etapy warszawskich projektów Imaginarium oraz Gemini. Pozostałe pięć to nowe inwestycje. Dwie z nich ulokowane są poza Warszawą; to osiedla Goya we Wrocławiu i Mozart w Szczecinie, budowa obu ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2010 r.

Najbardziej zaawansowaną z nowych warszawskich inwestycji jest osiedle Orion u zbiegu Człuchowskiej i Sowińskiego na Woli. Deweloper ma już dla niego pozwolenie na budowę. Inwestycję projektowała pracownia Mąka-Sojka Architekci, całe osiedle ma się składać z ośmiu budynków - łącznie 346 mieszkań. Ma to być osiedle dla klasy średniej, budowa pierwszego etapu (88 mieszkań) ma się rozpocząć w drugiej połowie 2010 r. Również w drugiej połowie 2010 r. ma wystartować budowa pierwszego budynku osiedla na Kłobuckiej na tyłach służewieckiego toru wyścigów konnych. Inwestor na razie ma dla niego warunki zabudowy i czeka na pozwolenie na budowę. W pierwszym budynku znajdzie się 114 mieszkań (w całym osiedlu - 451). Osiedle zaprojektowane przez pracownię CK Architekci będzie ofertą dla "rosnącej klasy średniej". - Ze względu na strukturę mieszkań i dużą liczbę zaprojektowanych lokali dwupokojowych nasza grupa docelowa to osoby szukające swojego pierwszego mieszkania (single i pary) - informuje Łukasz Wójcik z reprezentującej Ronsona agencji NBS. Przekonuje, że może być to ciekawa oferta dla potencjalnych inwestorów oraz osób pracujących w pobliskich biurowcach na Służewcu. Trzecią inwestycję również zaprojektowali CK Architekci. Będzie to pierwszy budynek Osiedla Wiślanego w Łomiankach - 57 mieszkań. Całe osiedle będzie się składać z 11 budynków mieszczących w sumie 604 lokale. Ta inwestycja należy do segmentu popularnego, jej budowa ma się zacząć już w pierwszej połowie 2010 r., inwestor ma już warunki zabudowy.

 
Weź udział w dyskusji (0)
POLECAMY
"Planowałeś zakup mieszkania? Oni właśnie zdmuchnęli ci je sprzed nosa. I 649 innym"
"Celowy zabieg przy kredycie bez wkładu własnego? W Krakowie załapie się np. jedynie kilka procent lokali"
"Mieszkania stanieją? Masowe kupowanie nieruchomości ma być zakazane. "Intensywnie nad tym pracujemy""
"Kredyt bez wkładu własnego. Znamy szczegóły. Trójka dzieci obniży ratę kredytu o 400 zł"
"To się dzieje! CPK kupiło pierwsze grunty pod budowę ogromnego lotniska"
"Rząd chce zainstalować licznik w każdym mieszkaniu. Będzie nowy obowiązek. I zrobi się zimno?"