Trinity Park III wynajęty już w połowie

Michał Wojtczuk

7,5 tys. m kw. wynajmie w służewieckim biurowcu Trinity Park III firma Unilever. Developer, firma Ghelamco, zamierza oddać ten budynek w maju. Drugi biurowiec tej firmy - Crown Square - powstaje na Woli

Unilever wprowadzi się do Trinity III jako jedna z pierwszych firm. Już w połowie tego roku firma zajmie 7,5 tys. m kw. powierzchni biurowej, stając się jednym z głównych najemców. To jedna z większych transakcji, najmu jakie firma Ghelamco podpisała w ostatnim czasie.

- Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować umowę z tak wymagającym i prestiżowym klientem, jakim jest Unilever - mówi Jarosław Zagórski z Ghelamco. Do tej pory jego firma znalazła najemców na połowę powierzchni Trinity Park III. Do powstającego przy ul. Domaniewskiej 49 biurowca klasy A przeniesie się także m. in. Kraft Foods Polska i Lu Polska. - Taki rezultat cieszy tym bardziej, że rynek spowalnia - mówi Zagórski.

Zaprojektowany przez belgijską pracownię architektoniczną Jaspers & Eyers Partners biurowiec o powierzchni biurowej 32 tys. m kw. zostanie oddany do użytku w maju. Obecnie trwają prace nad elewacją.

Z kolei pod koniec roku ma być gotowy drugi z powstających biurowców Ghelamco - Crown Square przy ul. Przyokopowej na Woli. Jego budowa zaczęła się jesienią ubiegłego roku.

12-piętrowy budynek zaprojektowany przez pracownię Ludwika Koniora zapewni ok. 17 tys. m kw. powierzchni biurowej. Crown Square - młodszy brat istniejących już biurowców Crown Point i Crown Tower oddanych do użytku w 2004 r. - będzie mocno przeszklony. Deweloper podkreśla, że panoramiczne okna zapewnią doskonały dostęp do światła dziennego w całym obiekcie. Przy projektowaniu poszczególnych kondygnacji architekci dołożyli starań, by zapewnić maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni, zarówno w przypadku aranżacji typu open space, jak i przy podziale na pokoje.

W przygotowaniu Ghelamco ma jeszcze kilka innych inwestycji biurowych. Jedną z najbardziej oczekiwanych jest biurowiec Senator, który powstanie u zbiegu ul. Bielańskiej i al. "Solidarności". Inwestor ostatnio uzyskał w ratuszu tzw. decyzję środowiskową, jeden z najważniejszych dokumentów potrzebnych przy staraniach o pozwolenie na budowę. Wciąż jednak jeszcze architekci z pracowni Jaspers & Eyers negocjują kształt budynku z konserwatorem zabytków. Biurowiec stanie bowiem tuż obok zrujnowanego budynku dawnego Banku Polskiego - ostatniej reduty warszawskich powstańców podczas II wojny światowej. Ghelamco zobowiązało się do jego odbudowy.

 
Weź udział w dyskusji (0)
POLECAMY
"Planowałeś zakup mieszkania? Oni właśnie zdmuchnęli ci je sprzed nosa. I 649 innym"
"Celowy zabieg przy kredycie bez wkładu własnego? W Krakowie załapie się np. jedynie kilka procent lokali"
"Mieszkania stanieją? Masowe kupowanie nieruchomości ma być zakazane. "Intensywnie nad tym pracujemy""
"Kredyt bez wkładu własnego. Znamy szczegóły. Trójka dzieci obniży ratę kredytu o 400 zł"
"To się dzieje! CPK kupiło pierwsze grunty pod budowę ogromnego lotniska"
"Rząd chce zainstalować licznik w każdym mieszkaniu. Będzie nowy obowiązek. I zrobi się zimno?"