Osiedle przy Szaserów

Michał Wojtczuk

Na Gocławku powstanie kameralny czteropiętrowy dom. Mieszkańcy wprowadzą się do niego latem przyszłego roku

Inwestycja o nazwie osiedle Szaserów powstanie u zbiegu ulic Tyśmienieckiej i Szaserów. W bezpośrednim sąsiedztwie przeważają domy jednorodzinne. Prosty czteropiętrowy blok z przeszkloną klatką schodową zaprojektowali architekci z pracowni GiS. Osiedle powstanie w dwóch etapach, w pierwszym powstanie część budynku najbliżej ul. Szaserów, w której znajdzie się 60 mieszkań.

Inwestorem jest firma Volumetric, która budowę domu zleciła Przedsiębiorstwu Budowlanemu "Unimax". To już kolejna współpraca tych dwóch firm - wspólnie budowały już osiedle Sokratesa na Bielanach i budynek Hippodrom w pobliżu służewieckiego toru wyścigów konnych.

Mieszkania są już w sprzedaży, choć budowa ma się zacząć w kwietniu i potrwa 12 miesięcy. - Dodatkowe trzy miesiące rezerwujemy na uzyskanie niezbędnych decyzji i pozwoleń, w szczególności pozwolenia na użytkowanie budynku - mówi Robert Bracichowicz, dyrektor finansowy Unimaksu. Budowę drugiej części budynku inwestor zamierza rozpocząć w drugiej połowie roku.

Mieszkania do kupienia w Warszawie ?

Metraże mieszkań oferowanych w pierwszym etapie wahają się od 34 do 87 m kw. Niektóre większe mieszkania są dwustronne. Ceny metra kwadratowego kształtują się na poziomie od niespełna 6,3 tys. do nieco ponad 7,2 tys. zł brutto. W budynku będą również lokale czteropokojowe, które coraz rzadziej inwestorzy przewidują w swoich projektach. Poza lokalami mieszkalnymi w budynku powstaną dwa lokale usługowe na parterze oraz 57 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Do ceny mieszkania trzeba doliczyć jeszcze miejsce w jednokondygnacyjnym podziemnym garażu - 23 tys. zł brutto.

Ta okolica cieszy się sporym zainteresowaniem. W pobliżu osiedla Szaserów na początku ubiegłego roku zakończyła się budowa dużego osiedla Santorini składającego się z siedmiu czteropiętrowych bloków. Znajduje się w nich w sumie 355 mieszkań. Inwestor, firma Unidevelopment, sprzedał wszystkie, co do jednego.

Atutem inwestycji w tym rejonie jest sąsiedztwo parku Jana Szypowskiego "Leśnika" oraz lasku Olszynka Grochowska oddalonego o mniej niż pół kilometra, tyle że za linią kolejową. Ona też ma swoje zalety - kursują nią pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Ze stacji Olszynka Grochowska można łatwo dojechać na stację Warszawa Śródmieście w mniej niż pół godziny. Dla mieszkańców osiedla Szaserów sąsiedztwo linii kolejowej nie powinno być bardzo uciążliwe - jest oddalona o jakieś 200 metrów i częściowo zasłonięta budynkami. Do centrum można też dojechać tramwajami kursującymi pobliską ul. Grochowską. Co ważne, w pobliżu jest też publiczne przedszkole oraz basen.

Władze Warszawy w planach mają budowę w tej okolicy tak zwanej trasy Olszynki Grochowskiej. Ma to być część wewnętrznej obwodnicy miasta o parametrach porównywalnych np. z Trasą AK. Ma się ona zaczynać od przecinającej Wawer południowej obwodnicy Warszawy, przecinać Pragę-Południe, Rembertów, Targówek i Białołękę aż do granicy Warszawy i Nieporętu. Około ćwierć kilometra od osiedla Szaserów trasa ma się wspinać na estakadzie ponad linią kolejową. To bardzo odległe plany, terminów nikt w ratuszu nie potrafi określić. Inwestycja nie powinna przeszkadzać mieszkańcom osiedla Szaserów, na pewno zostanie wygłuszona ekranami dźwiękoszczelnymi.

 
Weź udział w dyskusji (0)
POLECAMY
"Planowałeś zakup mieszkania? Oni właśnie zdmuchnęli ci je sprzed nosa. I 649 innym"
"Celowy zabieg przy kredycie bez wkładu własnego? W Krakowie załapie się np. jedynie kilka procent lokali"
"Mieszkania stanieją? Masowe kupowanie nieruchomości ma być zakazane. "Intensywnie nad tym pracujemy""
"Kredyt bez wkładu własnego. Znamy szczegóły. Trójka dzieci obniży ratę kredytu o 400 zł"
"To się dzieje! CPK kupiło pierwsze grunty pod budowę ogromnego lotniska"
"Rząd chce zainstalować licznik w każdym mieszkaniu. Będzie nowy obowiązek. I zrobi się zimno?"