Zapowiedzi deweloperów

Firmy Dom Development, Unidevelopment i Bouygues Immobilier Polska uruchomią nowe inwestycje na Białołęce oraz na Bemowie.
Pierwsza trafi na rynek inwestycja Bouygues Immobilier Polska. W sierpniu firma rozpocznie sprzedaż mieszkań na nowym osiedlu, które zbuduje na Bemowie, w pobliżu Fortu Chrzanów. Inwestycja, o której deweloper mówi "dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami Warszawy", będzie z dwóch stron sąsiadować z ruchliwymi arteriami: Połczyńską oraz planowaną Nowolazurową, z trzeciej zaś działkę ograniczać będzie ulica Szeligowska. Znajdzie się w niej 200 mieszkań, wśród których przeważać będą mieszkania kompaktowe. Ich średni metraż oscylował będzie wokół 50 m kw.

- Nasza nowa inwestycja jest w pewnym sensie reakcją na dużą popularność Villi L'Azur, inwestycji, którą wcześniej zrealizowaliśmy na Bemowie. Ta część Warszawy jest coraz bardziej popularna szczególnie wśród młodych nabywców mieszkań, głównie ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz dogodne połączenia ze Śródmieściem i pozostałymi dzielnicami Warszawy. W naszej ofercie znajdą się jednak zarówno kawalerki, jak i większe lokale - mówi Katarzyna Rauber, dyrektor sprzedaży i marketingu w Bouygues Immobilier Polska. Szczegóły inwestycji, w tym terminy realizacji i ceny mieszkań, zostaną ujawnione w sierpniu.

Z kolei Dom Development przymierza się do budowy osiedla Akacje 7 na Tarchominie, w rejonie ul. Leśnej Polanki i Modlińskiej. Wybrał już nawet wykonawcę - będzie nim firma Henpol.

Również na Białołęce budowę planuje rozpocząć firma Unidevelopment, deweloperskie ramię firmy budowlanej Unibep. Deweloper poinformował, że złożył wniosek o pozwolenie na budowę osiedla przy ul. Berensona, które będzie się składać z dziewięciu dwupiętrowych domów, w których znajdzie się 166 mieszkań o powierzchni od 34 do 82 m kw. Domy zajmą 30 proc. działki. Resztę zajmą m.in. dwa place zabaw, ogródki, trawniki i alejki z ławkami.

- Białołęka jest intensywnie rozwijającą się częścią Warszawy - mówi Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopment. - Aby odnieść sukces na tym konkurencyjnym rynku, planujemy zrealizować inwestycję wyróżniającą się pod wieloma względami - obiecuje. Unidevelopment liczy, że budowę rozpocznie we wrześniu, wtedy też ruszy sprzedaż mieszkań. Jeżeli uda się dotrzymać tego terminu, pierwsze klucze klienci odbiorą w listopadzie 2012 r.