Osiedle Santorini

Klienci nie zostali na lodzie, dziś mogą się już wprowadzać. Osiedle, którego przyszłość jeszcze w zeszłym roku stała pod znakiem zapytania - po przejęciu jej przez Grupę Unibep - dziś cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. A deweloper rozpoczął dwa kolejne etapy budowy w tej inwestycji, której jasna zabudowa nawiązuje do urokliwych greckich miasteczek
Znany warszawski deweloper, spółka Unidevelopment właśnie rozpoczęła przekazywanie mieszkań klientom, którzy kupili lokale w pierwszym etapie budowy osiedla Santorini na warszawskiej Pradze Południe. Pierwszy etap inwestycji składa się z trzech czteropiętrowych budynków. Na osiedlu znalazło się 168 mieszkań o powierzchni od 26 m kw. do 106 m kw., cztery lokale usługowe oraz prawie dwieście miejsc parkingowych w garażach podziemnych. - Największym powodzeniem wśród kupujących cieszyły się mieszkania jedno- i dwupokojowe. Inwestycję przekazujemy naszym klientom zgodnie z wcześniejszymi założeniami i w ustalonym terminie- mówi Mariusz Sawoniewski, prezes Unidevelopment. Dotychczas sprzedanych zostało 90 proc. mieszkań.

Po sukcesie pierwszego etapu firma będzie kontynuowała inwestycję. Zamierza zrealizować budowę drugiego i trzeciego etapu, którego zakończenie planowane jest na koniec sierpnia 2010 roku. W sumie powstaną 4 nowe budynki (1 w II etapie i 3 w III etapie). Znajdzie się w nich 187 mieszkań oraz 201 miejsc w garażach podziemnych. W drugim etapie deweloper zbuduje 85 mieszkań o powierzchni od 30 mkw. do 118 mkw., w trzecim powstaną 102 lokale o powierzchni od 30 mkw. do 90 mkw. Najwięcej będzie mieszkań o niewielkich metrażach, o które najczęściej dopytują klienci. Unidevelopment rozpoczął już sprzedaż mieszkań drugiego etapu. Ich ceny wahają się od 5750 do 6950 zł za mkw. Mieszkania posiadają od jednego do czterech pokoi, istnieje możliwość łączenia powierzchni i tym samym zwiększenia metrażu. Każde mieszkanie będzie posiadało loggię.

Ceny mieszkań zbudowanych w trzecim etapie zostaną ustalone do końca roku. - Jestem przekonany, że nabywcy kolejnych mieszkań docenią walory architektoniczne i znakomitą lokalizację osiedla Santorini - mówi Mariusz Sawoniewski, prezes Unidevelopment.

Osiedle Santorini znajduje się przy ul. Kwatery Głównej 46 w sąsiedztwie rezerwatu przyrody "Olszynka Grochowska". Harmonijna, jasna zabudowa nawiązuje do urokliwych greckich miasteczek, a kameralne budynki wtapiają się w okoliczne kamienice, które nie przekraczają trzech, czterech kondygnacji. Zdaniem dewelopera osiedle jest stworzone dla ludzi ceniących pogodny klimat i życie blisko natury. Miłośnicy aktywnego życia docenią bliskość hali z kortami tenisowymi, kluby fitness oraz baseny.

Osiedle Santorini zostało przejęte rok temu przez spółkę Unibep za sumę 52,66 mln zł netto. Poprzedni inwestor, po rozpoczęciu kryzysu finansowego, miał duże trudności z pozyskaniem kredytu bankowego na dalsze finansowanie projektu. Pojawiała się wówczas realna groźba całkowitego wstrzymania projektu, w który zaangażowanych było już około 30 klientów. Projekt uratowała firma Unibep, która był generalnym wykonawcą robót budowlanych. Spółka zdecydowała się na przejęcie projektu i jego realizację. - Wiedzieliśmy, że Santorini to osiedle atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Dlatego postanowiliśmy dokończyć inwestycję z własnych środków finansowych oraz kredytów uzupełniających. Kondycja finansowa firmy na to pozwalała, choć w momencie załamania na rynku mieszkaniowym była to odważna decyzja - przekonuje Jan Mikołuszko, prezes spółki Unibep.

Czytaj także:

Dziura w ziemi - reaktywacjaWycieczka po najnowszych inwestycjachKolejny projekt spółki Włodarzewska