Deweloperski wynalazek: Służewiec

Dwa apartamentowce buduje przy ul. Wynalazek firma Longbridge. Przekonuje, że Służewiec na tyle się już rozwinął, że jest dobrą lokalizacją dla luksusowych inwestycji mieszkaniowych.
Inwestycja Luxor Residences powstaje u zbiegu ulic Wynalazek i Cybernetyki. To dwa budynki, jeden sześciopiętrowy, drugi wyższy o dwukondygnacyjną dominantę. Zaprojektowane przez pracownię Mierzejewski Kasprzycki Czaplicki domy mają proste kształty o wyraźnym rytmie nadawanym przez elementy z piaskowca oraz tynku strukturalnego.

- Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach. W pierwszym powstanie siedmiokondygnacyjny, kameralny budynek, w skład którego wchodzi jedynie 58 lokali mieszkalnych w metrażach od 42 do 110 m kw. Natomiast w drugim etapie powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek z 194 apartamentami o powierzchni od 33 do 146 m kw. - informuje Agnieszka Litwińska z firmy Longbridge, która jest inwestorem osiedla.

Pod terenem osiedla powstanie dwupoziomowy podziemny parking mieszczący także pomieszczenia gospodarcze. Każdy z apartamentów zaopatrzony jest w loggie lub balkony, a duże przeszklenia zapewnią odpowiednie nasłonecznienie mieszkań. Każdy budynek posiada hall główny z ochroną oraz wewnętrzne zielone patio z małą architekturą zieleni. Osiedle ma być strzeżone i monitorowane. Na parterze budynku A zaprojektowany został Klub Lokatora, o którego sposobie wykorzystania zadecydują mieszkańcy osiedla. Dla najmłodszych mieszkańców na terenie osiedla został stworzony niewielki plac zabaw oraz Klub Malucha.

Ceny mieszkań w Luxorze wahają się od 7,7 do 8,8 tys. zł za metr kwadratowy, do tego 36,6 tys. zł za miejsce w garażu. To niemało jak na inwestycję powstającą na poprzemysłowym Służewcu, która od wschodu sąsiaduje z magazynami i biurami Instytutu Szkła i Ceramiki, a poprzez ul. Wynalazek - z ciepłownią Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Nieco dalej, u zbiegu Marynarskiej i Wynalazek stoi stary biurowiec typu Lipsk, w którym mieści się mokotowski i ursynowski oddział urzędu skarbowego.

- Służewiec od kilku już lat z powodzeniem zmienia swoje oblicze z przemysłowego na mieszkalny - przekonuje Agnieszka Litwińska. - Dawniej tereny te były na obrzeżach miasta, dziś są ze wszystkich stron otoczone dzielnicami mieszkaniowymi. Dzięki połączeniu ul. Cybernetyki z Ochotą miejsce to stało się jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji w pobliżu lotniska.

Agnieszka Litwińska zwraca uwagę, że dookoła powstały centra handlowe i biurowe. - Powstaje ładna dzielnica o ekstensywnej zabudowie. Niedaleko od naszej inwestycji jest Galeria Mokotów. Inwestycję cechuje dostępność infrastruktury społecznej, m.in. placówki edukacyjne, ośrodki zdrowia. Projekt skierowany jest do ludzi ceniących sobie jakość mieszkania, osób nielubiących tracić czasu na dojazdy w korkach do ich miejsca pracy. To znakomite miejsce na mieszkanie, inwestycję lub biuro - uważa Litwińska.

Budowa pierwszego etapu osiedla właśnie się rozpoczęła, do użytku zostanie oddany jesienią 2013 r. Longbridge na razie nie podaje terminów realizacji drugiego etapu osiedla.