Program Mieszkanie Plus jak lokomotywa - mówił we wtorek premier Morawiecki

We wtorek Rada Mieszkalnictwa dyskutowała na temat specustawy mieszkaniowej. Według Rady proces legislacyjny powinien się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Była to ostatnia rozmowa w Radzie Mieszkalnictwa na temat nowej specustawy mieszkaniowej. Tekst projektu trafi teraz do korekty względem uwag jakie zgłosili poszczególni członkowie rady. 

Program Mieszkanie Plus

Jestem przekonany, że program Mieszkanie Plus, z wolna jak lokomotywa, trochę szybciej niż ta lokomotywa z wiersza Tuwima, ruszy do przodu i w ciągu najbliższych 5-10 lat zdecydowanie zwiększymy budowaną liczbę mieszkań.

- powiedział na wtorkowym zebraniu premier Mateusz Morawiecki. 

Premier ma wielkie plany związane z programem. Według niego, w najbliższych latach łącznie ma być oddawanych około 200-250 tysięcy mieszkań rocznie. W skali 10 lat byłoby to o milion mieszkań więcej niż teraz. 

Specustawa mieszkaniowa

W nowej specustawie mają się znaleźć zapisy, które mają przyśpieszyć proces budowy mieszkań w Polsce i usunąć bariery biurokratyczne, ale również te bariery, które są związane z procesem przygotowawczym do budowy. 

Obecnie cały proces uzyskiwania zezwoleń trwa około 4-5 lat. Po wprowadzeniu nowych przepisów powinien się skrócić do roku bądź nawet półrocza. 

Nowe przepisy mają między innymi przyspieszyć proces odrolnienia gruntów nadających się pod zabudowę mieszkaniową. Obecnie ten proces może trwać nawet do kilku lat i jest bardzo uciążliwy. Po wejściu w życie specustawy ten proces ma trwać nie dłużej niż rok.

Rada Mieszkalnictwa

Radę powołał obecny premier - Mateusz Morawiecki. Jej głównym zadaniem jest proponowanie rozwiązań legislacyjnych ułatwiających rozwój budownictwa mieszkaniowego w Polsce. 

Więcej o:
Skomentuj:
Program Mieszkanie Plus jak lokomotywa - mówił we wtorek premier Morawiecki
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX