Dom inspirowany książką "Powrót do Howards End" znalazł się na rynku nieruchomości

Książka o tym tytule znana jest również jako "Domostwo pani Wilcox". Na podstawie książki nakręcono w 1992 roku film, który otrzymał 3 Oskary. Teraz dom inspirowany książką Edwarda Forstera można kupić!

Właśnie w tym domu mieszkał autor książki - Edward Forster - i jego wnętrza stały się inspiracją dla domu, który później został opisany w książce. Autor spędził w nim całe dzieciństwo. Mieszkał w nim wraz z matką od 4 do 14 lat.

Powrót do Howards End

Książka o tym tytule została pierwotnie wydana w 1910 roku i szybko stała się popularna. Edward Forster został poczytnym autorem, a jego szczytowym osiągnięciem było napisanie książki pod tytułem "Droga do Indii".

Dom, w którym autor spędził dzieciństwo znajduje się w niewielkiej miejscowości Stevenage w hrabstwie Hertfordshire około 30 kilometrów od Londynu.

Dom z epoki Tudorów

Dom w stylu country house, zostały wybudowany około 1600 roku. Jest to elegancka, acz skromna rezydencja znajdująca się na obrzeżach miasta. Dom nazywany również "Rooks Nest House" posiada pięć sypialni w tym jedną typu master, kuchnię, łazienkę, szatnię, gabinet oraz dwa przestronne lobby. 

Rezydencja nosi również nazwę 'Rooks Nest House'Rezydencja nosi również nazwę 'Rooks Nest House' onthemarket.com

"Rooks Nest House" posiada wiele oryginalnych elementów, które nie zmieniły się niemal wcale od czasów budowy. Szczególną uwagę zwracają zwłaszcza, piękne okna wychodzące na ogród. Ich pełne szprosów powierzchnie wpuszczają do środka morze światła. 

Posiadłość położona jest na niemal dwóch hektarach ziemi. Znajduje się tutaj, piękny ogród, garaż oraz stolarnia. Cena za tą rezydencję wynosi 1,5 miliona funtów czyli około 7 milionów złotych. 

Źródło: onthemarket.com

Więcej o: