Słynny wiatrak Waterhall Mill wystawiony sprzedaż - kosztuje niemal 1,4 miliona funtów

Wiatrak pełnił swoją funkcję do 1924 roku i był ostatnim zbudowany w tym celu młynem napędzanym wiatrakiem w Sussex. Od wielu lat jest luksusowym domem, a teraz został wystawiony na sprzedaż!

Wiatrak zwany Waterhall Mill jest jednym z zabytków wpisanych na angielską listę Zabytków Wielkiej Brytanii. W czasie II Wojny Światowej budynek był używany przez brytyjską Armię Narodową jako punkt obserwacyjny przy kanale La Manche.  

Ikona Brighton

Budynek o wielu dekad jest istotną nieruchomością na przedmieściach Brighton. Z położonego na niewielkim wzniesieniu wiatraka rozpościera się wspaniały widok na cały kanał La Manche oraz Park Narodowy South Downs. 

Ta unikatowa w skali całego kraju budowla to nie tylko urządzony w starym wiatraku dom. To prawdziwa perła architektury z pięknie zachowanym mechanizmem młyna, który jest obecnie piękna dekoracją wnętrza.

Oferta sprzedaży

W 1963 roku opustoszały od czasów II Wojny Światowej budynek został przebudowany na dom mieszkalny. Zupełnie nowe lotki wiatraka budynek otrzymał w 1972. Natomiast całkowicie przebudowany i odnowiony został w 1990 roku w czasie remontu po uderzeniu pioruna. 

We wnętrzu znajduje się pięknie zachowany mechanizm młynaWe wnętrzu znajduje się pięknie zachowany mechanizm młyna zdjęcie ofertowe / hamptons.co.uk

Wiatrak wybudowany w 1885 roku przez Jamesa Hollowaya mierzy ponad 12 metrów wysokości. Budynek obecnie jest popularnym pensjonatem posiadając 2 duże pokoje. Łącznie na terenie budynku znajdują się trzy sypialnie w systemie master z łazienkami, jadalnia oraz kuchnia.

Co jeszcze w ofercie

Nieruchomość posiada również zadbany ogród, dobry dojazd oraz kilkustanowiskowy parking. Na szczycie wieży znajduje się również taras widokowy. Nieruchomość obecnie można kupić za niemal 1,4 miliona funtów czyli około 6,5 miliona złotych. 

Źródło: hamptons.co.uk

Więcej o: