Poczuj się jak Flinstonowie i zamieszkaj w jaskini za niemal tysiąc złotych za noc

Jak to jest zamieszkać w 700-letniej jaskini? Możesz się przekonać za niecały tysiąc złotych. Zobaczcie jeden z najciekawszych domów jakie powstały, a budowę odwiedził sam Kevin McCloud.

7 ton kamienia i urobku wywieziono z placu budowy w Worcestershire, zanim powstał RockHouse. Jaskinia w nieco mniejszej formie była znana od lat 60-tych poprzedniego wieku. Lecz dopiero w 2015 roku nowy inwestor nabył hektarową działkę i przekształcił jaskinię w niezwykłą nieruchomość, którą teraz podnajmuje.

RockHouse w Anglii

W czasie kręcenia programu "Grand Designs" słynny angielski prezenter i architekt - Kevin Mccloud - odwiedził budowę tego domu. Następnie posiadłość pojawiła się w programie "The LAD Bible" gdzie w ciągu zaledwie doby osiągnął 3,2 miliona wyświetleń.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów jakie widziałem w tym programie. 

- powiedział o domu-jaskini Kevin McCloud, prowadzący legendarny program "Grand Designs". 

Zachwytom nie było końca. Nowy właściciel posesji - Angelo Mastropietro - postanowił wykorzystać jaskinie wyżłobioną w triasowym piaskowcu. Niestety było w niej za mało przestrzeni. Wziął więc ciężkie narzędzia i zaczął nimi obrabiać wnętrze, tak by powstała komfortowa przestrzeń. Dorobił również dodatkową przestrzeń na okna, tak by wnętrze pomimo swojego położenia tętniło słońcem.

Niczym Flinstonowie

Jaskinię można wynająć za 195 funtów czyli niemal 930 złotych. Znajdują się w niej wszystkie najpotrzebniejsze udogodnienia. Nie brakuje wyposażonej kuchni, komfortowej sypialni, jadalni z kominkiem oraz prysznica. Jest także Wi-Fi. Całość mieści się na 65 metrach kwadratowych. 

Trudno a bardziej charakterystyczne wnętrze. Łupana ściana z kamienia pomalowana na jasne kolory to coś niestandardowego. A wszystkie dodatki zostały tak zaadaptowane by wyglądały naturalnie. Nie brakuje więc ciepłych drewnianych dodatków oraz innych naturalnych surowców. Wykonanie jaskini kosztowało Angelo ponad 230 tysięcy funtów. Ale efekt jest imponujący!

Źródło: therockhouseretreat.co.uk

Więcej o:
Skomentuj:
Poczuj się jak Flinstonowie i zamieszkaj w jaskini zaledwie 460 złotych za noc
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX