Zamieszkaj w wieży obronnej nad samą cieśniną Kaletańską

Były już oferty mieszkania w wiatraku, wieży ciśnień czy zamku. Pora na krok dalej. Oto oferta domu na sprzedaż w wieży obrony wybrzeża. A cena jest wygórowana.

Oto tzw. wieża Martello. Wieże tego typu były budowane w XIX wieku jako elementy umocnienia portów i wybrzeża w czasach wojen napoleońskich. Niestety szybko stały się przestarzałe a ich liczne konstrukcje można spotkać na wybrzeżach Anglii, Francji czy Danii. Teraz jedną z nich można kupić. 

Wieża na sprzedaż

Nieruchomość znajduje się w miejscowości Dymchurch niedaleko Dover na południu Anglii. Budynek pochodzi z czasów wojen napoleońskich, lecz agencja Clive Emson zajmująca się transakcją tej nieruchomości nie podaje daty budowy. 

Nieruchomość znajduje się pośrodku parkingu (właściciel może liczyć na jedno miejsce) i nie ma możliwości jego usunięcia. Z budynku rozpościera się wspaniały widok na ocean i cieśninę Kaletańską. 

Cena niewygórowana

Za ten zabytek sprzed dwóch wieków przyjdzie zapłacić naprawdę niewiele. Cena obecnie wynosi 70-75 tysięcy euro czyli niecałe 300 tysięcy złotych. Niestety w ofercie nie ukazano wnętrz oraz nie podano więcej szczegółów. 

Nieruchomości położone we wnętrzach wież Martello są często wynajmowane chociażby przez serwis AirBnB. Jest więc to głównie oferta inwestycyjna. 

Źródło: cliveemson.co.uk

Więcej o: