Kup jedyny dom, który należał do Marilyn Monroe

Powiedzieć, że Marilyn Monroe była megagwiazdą swoich czasów to mało. Ale jej status nie przełożył się na ilość posiadanych nieruchomości. Przez całe swoje życie Monroe nabyła jedynie jedną nieruchomość. I właśnie teraz jest ona na sprzedaż.

Marilyn Monroe mieszkała łącznie w 43 różnych nieruchomościach, jednak tylko jedna z pośród nich należała bezpośrednio do aktorki. Chodzi o piękną posiadłość w Brentwood w Kalifornii. Aktorka nie nacieszyła się nią długo, nawet nie została do końca przez nią wykończona. 

Jedyny dom należący do Monroe

Posiadłość znajdująca się w Los Angeles przy alei 5th Helena Drive była zamieszkana przez słynną aktorkę przez raptem pół roku. I to własnie w nim znaleziono jej ciało w 1962. Miejskie legendy mówią, że duch aktorki do dzisiaj przechadza się po rezydencji. 

Dom został nabyty za kwotę około 60 - 90 tysięcy dolarów, co na dzisiejszą wartość nabywczą dolara, można by przeliczyć na maksymalnie 730 tysięcy dolarów. Warto zaznaczyć, że w tamtych czasach była to kwota niebagatelna. 

Dom Marilyn MonroeDom Marilyn Monroe Mercer Vine

Zamieszkać w Los Angeles

Rezydencja została wybudowana w 1929 roku, czyli w momencie kupienia była już trzydziestoletnią posiadłością. Budynek został zaprojektowany w stylu hiszpańskiej hacjendy i ma metraż około 250 metrów kwadratowych. Obecnie w jego skład wchodzą cztery sypialnie (w tym jedna wybudowana już po śmierci aktorki), trzy łazienki, salon z kominkiem, jadalnia z biblioteczką, domek dla gości oraz basen. 

Pomimo wielu lat od śmierci aktorki, nie milkną kontrowersje z nią związane. Dom po śmierci Monroe wielokrotnie  zmieniał właścicieli i podczas jednego z remontów natknięto się na skomplikowany system podsłuchowy zainstalowany w rezydencji. Najprawdopodobniej zainstalowany na polecenie prezydenta J.F. Kennedy'ego. 

Dom Marilyn na sprzedaż

Ostatnie dwie transakcje o których wiadomo w 2010 i 2012 roku opiewały na sumy odpowiednio 3,85 miliona dolarów oraz 5,1 miliona dolarów. Agencja zajmująca się obecnie sprzedażą rezydencji wyceniła ją na 6,9 miliona dolarów. Tym samym kwota nieruchomości wzrosła o 7600% względem ceny jaką zapłaciła Marilyn Monroe.  

Źródło Variety

Źródło Mercer Vine

Więcej o: